Chelsea

Autor: East News Chelsea

Puchar Anglii: Chelsea rozgromiła drużynę Kamila Grosickiego

2018-02-17 0:00

Bez litości grał ustępujący mistrz Anglii w spotkaniu pucharowym. Na własnym obiekcie rozbił 4:0 Hull City. Czołową postacią The Blues był Brazylijczyk Willian, który zdobył dwie bramki. Kamil Grosicki poczynania swoich kolegów oglądał z ławki rezerwowych.

Mecz rozstrzygnął się jeszcze przed przerwą. Strzelanie rozpoczął Willian, który technicznym strzałem otworzył worek z bramkami. Podwyższył Pedro po hiszpańskiej akcji. Obsłużony kapitalnym zagraniem Cesca Fabregasa, były piłkarz Barcelony spokojnie dopełnił formalności. Pięć minut później było 3:0 za sprawą Williana. Brazylijczyk znów popisał się precyzją, gdy przy pomocy słupka umieścił piłkę w siatce. Przed pauzą z bliska gola zdobył jeszcze Olivier Giroud, ustalając wynik meczu.

Po zmianie stron nic się nie zmieniło. Hull mogło zdobyć gola honorowego, bo Fabregas faulował w szesnastce Wilsona. Z jedenastu metrów pomylił się jednak David Meyler, którego uderzenie odbił Willy Caballero. Czekaliśmy na wejście z ławki Kamila Grosickiego, lecz reprezentant Polski nie pojawił się tego wieczoru na boisku.