Kamil Jóźwiak

Autor: Cyfrasport Kamil Jóźwiak

Co to był za strzał! Kamil Jóźwiak z premierowym golem w Anglii [WIDEO]

2020-12-16 21:15

W końcu piłkarze Derby County mają powody do radości. "Barany" pokonały 2:0 u siebie Swansea City w meczu 19. kolejki Championship. Wszystko rozstrzygnęło się w pierwszej połowie, a bohaterem był Kamil Jóźwiak. Reprezentant Polski popisał się kapitalnym strzałem z lewej nogi! Uderzył tak, że bramkarz rywali nie miał szans na skuteczną interwencję. To pierwszy gol naszego kadrowicza w nowych barwach.

Kamil Jóźwiak do Anglii przeniósł się po zakończeniu ubiegłego sezonu z Lecha Poznań. Podpisał czteroletni kontrakt. Na początku sezonu Barany zawodziły. W efekcie pracę stracił Holender Phillipe Cocu. Jego miejsce zajął na chwilę słynny Wayne Rooney, który jest tymczasowym menedżerem. Przeciwko Swansea Anglik w pierwszym składzie wystawił dwóch Polaków. Zagrali Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak, który przed przerwą huknął tak, że golkiper rywali mógł tylko popatrzeć jak piłka ląduje w jego bramce! To był jego 15 występ w lidze i pierwsza bramka. Bielik zagrał po raz szósty w rozgrywkach. Po tym zwycięstwie Derby zajmuje w lidze 22. miejsce i wciąż jest w strefie spadkowej. To trzecia wygrana w rozgrywkach. W następnej kolejce (19.12) rywalem Derby będzie na wyjeździe Rotherham United.