Cudowne dziecko polskiej piłki robi ogromny krok na przód! Musiałowski podpisał seniorski kontrakt z Liverpoolem

2021-07-16 17:36
Mateusz Musiałowski
Autor: Cyfrasport Mateusz Musiałowski podpisał profesjonalny kontrakt z Liverpoolem

Kolejny Polak w Premier League! Jedno z cudownych dzieci polskiej piłki, Mateusz Musiałowski, podpisał pierwszy profesjonalny kontrakt z Liverpoolem. Piłkarz aktualnie trenuje pod okiem Jurgena Kloppa w Austrii. Nasz rodak wywarł w zeszłym sezonie bardzo dobre wrażenie, pokazując się jako utalentowany i skuteczny zawodnik. Czy Musiałowski dostanie szansę na grę w tym sezonie na Anfield?

Jeden z najzdolniejszych piłkarzy młodego pokolenia, Mateusz Musiałkowski, podpisał swój pierwszy kontrakt w profesjonalnej karierze. Nazywany „Polskim Messim” napastnik podpisze z Liverpoolem 3-letnią umowę. Drużyna zdecydowała się nagrodzić w ten sposób piłkarza za fenomenalny pierwszy sezon w drużynie U-18, w której stał się jednym z czołowych zawodników.

Marek Citko może mieć ogromne problemy! Sprawa trafiła do prokuratury, były reprezentant Polski miał dokonać fałszerstwa!

Polski napastnik swoją grą zdobył uznanie w oczach Jurgena Kloppa, który zdecydował się zabrać zawodnika na obóz przygotowawczy do Austrii, gdzie aktualnie trenuje cała pierwsza drużyna Liverpoolu. Dobra postawa w minionym sezonie i zadowalające perspektywy na dalszy rozwój w kolejnych latach zaważyły na tym, że klub z Anfield Road postanowił przedstawić zawodnikowi pierwszy profesjonalny kontrakt. Umowa ma obowiązywać przez następne 3 lata.

Czy jest szansa, że jesienią zobaczymy piłkarza na angielskich boiskach? Niewykluczone, ponieważ klub może mu dać szansę choćby w Pucharze Ligi, w którym Liverpool oszczędza swoich najważniejszych piłkarzy. Jeśli nasz rodak wywrze dobre wrażenie na wyższym, niż dotychczasowym, poziomie, będzie mógł liczyć na kolejne okazje do gry.

Mateusz Musiałowski pokazał się z bardzo dobrej strony w drużynie Liverpoolu U-18. Piłkarz w swoim debiutanckim sezonie zdobył 12 bramek, do których dołożył 3 asysty w 25 meczach. Przydomek „Polski Messi” nadały mu media po spotkaniu z Newcastle. Nasz rodak pokonał niemal połowę boiska, mijając aż pięciu rywali i na koniec pewnym strzałem pokonał bramkarza. Jego gol został uznany za najlepsze trafienie zakończonego sezonu.

Babcia Halinka miała ważną radę dla Artura Boruca. Nie miała racji, piłkarz jej udowodnił

Po podpisaniu kontraktu z Liverpoolem Polak będzie miał szansę na nieoficjalny debiut w pierwszej drużynie już w najbliższą sobotę. Właśnie wtedy "The Reds" będą rozgrywać towarzyskie spotkanie z Wacker Innsbruck. Wielu kibiców w Polsce trzyma kciuki za młodego Polaka, a eksperci wskazują, że niewielu zawodników posiada taki potencjał jak Musiałowski. Jeśli uda mu się go wykorzystać, reprezentacja Polski może niedługo zyskać świetnego piłkarza. Profesjonalny kontrakt z Liverpoolem to pierwszy, mały krok w tę stronę.

Tomaszewski OSTRO o burdach na Wembley: To TERRORYŚCI I BANDYCI!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze