Jan Bednarek zadebiutował i strzelił gola w Premier League

Autor: Eastnews

Debiut i GOL! Jan Bednarek efektownie przywitał się z Premier League [WIDEO]

2018-04-14 17:35

Co za seria Jana Bednarka. Równo o 13:30 Polak zadebiutował w barwach Southampton na boiskach Premier League, a już o 14:45 miał na koncie gola! Były defensor Lecha Poznań fenomenalnie wykończył centrę z rzutu wolnego i pierwszy raz na Wyspach Brytyjskich wpisał się na listę strzelców.

Polak wybiegł w podstawowej jedenastce Southampton. Polak znalazł miejsce w bloku defensywnym obok Mayi Yoshidy oraz Wesleya Hoedta. Do 70. minuty wszystko szło po myśli Świętych. The Blues nie potrafili przebić się przez szczelne zasieki gospodarzy, a sami nie potrafili dwukrotnie zatrzymać rywali. Najpierw do siatki trafił Dusan Tadić, a później z widzami Premier League przywitał się sam Bednarek.

Centra, spryt, inteligencja, strzał, gol. Ledwie 60. minut potrzebował Polak, by pierwszy raz wpisać się na listę strzelców w Anglii. Zobaczcie sami:

Niestety, ostatnie dwadzieścia minut należało do gości, którzy w ledwie osiem minut odmienili losy meczu, odwracając go ze stanu 0:2 na 3:2. Gole dla zespołu prowadzonego przez Antonio Conte zdobyli Olivier Giroud (dwa) oraz Eden Hazard.

Arkadiusz Milik znowu na ławce rezerwowych. Długa droga Polaka do jedenastki Napoli