Dramat Virgila van Dijka. Liverpool potwierdza fatalną wiadomość

2020-10-18 21:46 PFK
Virgil Van Dijk, Ovidiu Hategan, Holandia, reprezentacja Holandii
Autor: East News Virgin Van DIjk i sędzia Ovidiu Hategan podczas meczu Niemcy - Holandia.

Jest najlepszym obrońcą na świecie. Virgil van Dijk to podpora reprezentacji Holandii i Liverpoolu, z którym w ubiegłym sezonie sięgnął po mistrzostwo Anglii. Władze klubu z Anfield Road przekazały koszmarną wiadomość w sprawie tego zawodnika. Niestety, sprawdził się koszmarny scenariusz. Już wyjaśniamy, co się dokładnie stało holenderskiemu zawodnikowi Liverpoolu.

Podczas meczu derbowego z Evertonem (2:2) Virgil van Dijk doznał urazu. Doszło do niego w wyniku interwencji bramkarza Jordana Pickforda. Holender musiał opuścić boisko. Ze stadionu trafił do szpitala, gdzie przeprowadzono badania. Od razu podejrzewano, że stało się coś poważnego. Pierwsze informacje podawane przez dziennikarzy wskazywały na uraz kolana.

Sądne dni i godziny dla gwiazdy reprezentacji Polski. Gdzie zagra Kamil Grosicki?

Niestety, Holender zerwał więzadła krzyżowe. Wiadomość została potwierdzona przez władze Liverpoolu. Konieczna jest operacja. Przy takiej kontuzji piłkarz straci minimum pół roku. Wariant pesymistyczny mówi nawet o ośmiu miesiącach przerwy. Nie wiadomo, czy Van Dijk zdąży się wykurować na finały mistrzostw Europy. Jego brak będzie ogromnym osłabieniem dla Liverpoolu, ale i dla reprezentacji Holandii, z którą nasza kadra rywalizuje w Lidze Narodów. "Biało-czerwoni" zagrają z Holandią 18 listopada.

Polski talent nie zawodzi. Debiut w reprezentacji Polski, a teraz asysta w Serie A [WIDEO]

Najnowsze