Son, Tottenham

i

Autor: AP Son z Tottenhamu

Gnębili gwiazdora Tottenhamu, teraz za to odpowiedzą! Policja aresztowała internetowych rasistów

2021-05-21 18:56

Pomimo licznych akcji takich jak „Wykopmy rasizm ze stadionów” problem ten wciąż jest w futbolu obecny. Być może coraz rzadziej tego typu przykre incydenty zdarzają się na obiektach sportowych, coraz częściej jednak rasiści dają o sobie znać za pomocą Internetu. Jedną z ich ofiar padł nie tak dawno gwiazdor Tottenhamu, Son Heung-Min. Okazało się jednak, że internetowi hejterzy wcale nie mogą czuć się bezkarni. Angielska policja poinformował bowiem, że w związku z całą sprawą aresztowano aż osiem osób, a kolejne cztery zostały przesłuchane.

Cała sytuacja miała miejsce po kwietniowym meczu Tottenhamu z Manchesterem United, przegranym przez klub Koreańczyka 1:3. Niedługo potem 29-latek ujawnił kilka rasistowskich wiadomości, które otrzymał za pośrednictwem mediów społecznościowych. Rzecz jasna koreański gwiazdor „Kogutów” nie był pierwszym piłkarzem, który padł w Internecie ofiarą rasistowskich ataków. Tego typu incydenty od dawna bardzo mocno potępiają zarówno kluby, jak i władze Premier League. Wszystko wskazuje jednak na to, że tym razem internetowi rasiści odpowiedzą za swoje haniebne czyny.

Jan Tomaszewski MASAKRUJE Paulo Sousę, mówi o SZATAŃSKICH pomysłach. „Żądam od pana...” | Futbologia

Ośmiu aresztowanych, czterech kolejnych przesłuchiwanych

„The Met” poinformowało o tym, że w wyniku śledztwa dotyczącego rasistowskich ataków na skrzydłowego Tottenhamu dokonano aż ośmiu aresztowań. Zatrzymani mężczyźni, których imion i nazwisk nie ujawniono, byli w wieku od 20 do 32 lat i mieszkali w całej Wielkiej Brytanii m.in. w Dorset, Llanelli, Hartlepool oraz Cheshire. Po złożeniu zeznań wszyscy zostali jednak zwolnieni do domu. Ponadto kolejne cztery osoby zostały przesłuchane z zachowaniem środków ostrożności. Je także zwolniono następnie do domów.

Huczne świętowanie utrzymania, a później… jazda po pijanemu! Angielski piłkarz aresztowany

Oświadczenie policji

Głos w tej sprawie postanowiła także zabrać brytyjska policja, która przygotowała specjalne oświadczenie. „Śledztwo w sprawie rasistowskich ataków online skierowanych przeciwko znanemu londyńskiemu piłkarzowi doprowadziło do aresztowania lub przesłuchania dwunastu mężczyzn. Niedawna akcja policyjna, która miała miejsce w ciągu ostatnich dwóch tygodni, zakończyła się wczoraj wieczorem (czwartek 20 maja). Każdy z dwunastu mężczyzn został aresztowany lub przesłuchany z zachowaniem ostrożności, podejrzany o używanie słów, zachowanie lub prezentowanie pisemnych materiałów z zamiarem wzniecenia nienawiści rasowej” – czytamy.

Wygrywali angielską Premier League w XXI wieku. Pamiętasz wszystkich mistrzów Anglii?

Pytanie 1 z 18
Mistrzem Anglii za sezon 2000/2001 został:

Krok w dobrą stronę

Ogromnego zadowolenia z takiego obrotu spraw nie krył m.in. dyrektor generalny ds. walki z rasizmem z kampanii sportowej „Kick It Out”. - Cieszymy się, że dokonuje się tych aresztowań. Wysyła to mocną wiadomość, że nadużycia w Internecie są niedopuszczalne, a osoby uznane za winne poniosą konsekwencje. Media społecznościowe stały się narzędziem niewłaściwego zachowania na poziomie społecznym i niektórzy ludzie uważają, że wysyłanie obraźliwych wiadomości jest w porządku. Te aresztowania świadczą o zaangażowaniu policji w zwalczanie nadużyć w Internecie i mamy nadzieję, że stanowią wyraźny sygnał dla innych, aby zastanowili się dwa razy, zanim opublikują tego typu dyskryminujące wpisy – powiedział.

Najnowsze