Kamil Grosicki

Autor: West Bromwich Albion Kamil Grosicki

Kamil Grosicki widoczny w debiucie w nowym klubie. Asysta Polaka w WBA [WIDEO]

2020-02-09 17:17

Pierwszy mecz w nowych barwach, niespełna 30 minut na murawie, ale i tak Kamil Grosicki od razu dał się poznać z dobrej strony kibicom West Bromwich Albion. Reprezentant Polski zaliczył asystę w wygranym 2:0 wyjazdowym meczu z Millwall FC.

Na boisku zobaczyliśmy dwóch Polaków. Bramki gości bronił Bartosz Białkowski, który niedawno został definitywnie wykupiony przez obecny klub z Ipswich Town. Białkowski grał od początku do końca, w przeciwieństwie do „Grosika”, który wszedł na boisko dopiero w 66. minucie, zmieniając Calluma Robinsona. Wówczas jego drużyna prowadziła 1:0 po strzale Krovinovicia z 42. minuty.

Polski piłkarz WBA w debiucie gola nie zaliczył, ale przyczynił się do podwyższenia wyniku. W 84. minucie asystował przy strzale Dary O’Shea. Po tym spotkaniu walczący o awans do Premier League zespół Grosickiego umocnił się na prowadzeniu w Championship z 59 punktami, 4 oczka przed Leeds.