Kalidou Koulibaly

i

Autor: East News Kalidou Koulibaly

Nowy właściciel wreszcie sypnie gotówką? Chelsea blisko ogromnego wzmocnienia

2022-07-12 16:13

Choć nowi właściciele Chelsea przejęli klub już jakiś czas temu, do tej pory próżno było szukać informacji o transferach przychodzących. W najbliższych dniach ten stan rzeczy ma się jednak zmienić. Fabrice Hawkins informuje, że pierwszym letnim nabytkiem „The Blues” ma stać się dotychczasowy kolega z drużyny Piotra Zielińskiego – Kalidou Koulibaly. Kwota transferu? 40 milionów euro.

Kibice oraz piłkarze Chelsea zdecydowanie nie mogą zaliczyć minionego sezonu do udanych. Klub ze Stamford Bridge w Premier League prezentował się co prawda całkiem nieźle – zajmując miejsce jedynie za plecami Manchesteru City oraz Liverpoolu, w innych rozgrywkach nie było już jednak tak kolorowo. „The Blues” dwukrotnie – w finałach Pucharu Anglii oraz Pucharu Ligi Angielskiej – musieli ponownie uznać wyższość Liverpoolu, z Ligą Mistrzów pożegnali się natomiast na etapie ćwierćfinału (dramatyczny dwumecz przeciwko Realowi Madryt). Nic dziwnego zatem, że fani klubu liczyli latem na głośne transfery na Stamford Bridge.

Jan Tomaszewski o transferze Lewandowskiego do Barcelony

Cierpliwość kibiców „The Blues” została jednak wystawiona na ciężką próbę. Z powodu rosyjskiej agresji na Ukrainę Roman Abramowicz został zmuszony do sprzedaży klubu, a nowi właściciele jak do tej pory nie spieszyli się z kupowaniem nowych piłkarzy. Wg Fabrice’a Hawkinsa ten stan rzeczy ma jednak ulec zmianie w najbliższych dniach. Powyższe źródło informuje bowiem, że nowym zawodnikiem „The Blues” ma zostać klubowy kolega Piotra Zielińskiego z SSC Napoli – Kalidou Koulibaly.

Kontrakt Senegalczyka z obecnym klubem wygasa już w czerwcu przyszłego roku, najbliższe okno transferowe jest zatem ostatnią szansą, aby klub z Neapolu godziwie na nim zarobił. Innym zainteresowanym 31-latkiem klubem jest Juventus, ale sam piłkarz – przez wzgląd na kibiców Napoli – skłania się raczej ku przenosinom na Wyspy Brytyjskie. W opinii Hawkinsa sprawa jest już na bardzo zaawansowanym etapie, a przenosiny Koulibaly’ego do Chelsea mogą zostać sfinalizowane nawet w ciągu kilku najbliższych dni. „The Blues” mają zapłacić za senegalskiego defensora ok. 40 milionów euro.

Kalidou Koulibaly jest wychowankiem francuskiego SR Saint-Die, ale szerszej publiczności dał się poznać dzięki dobrym występom w FC Metz. To właśnie z tego klubu trafił w 2012 roku do belgijskiego KRC Genk, skąd dwa lata później, za niespełna 8 milionów euro przeniósł się do Neapolu. To właśnie w barwach SSC Napoli Senegalczyk zyskał renomę jednego z najlepszych środkowych obrońców na świecie. W barwach „Partenopei” rozegrał jak dotąd 317 meczów, w trakcie których strzelił 14 bramek. 31-latek jest też etatowym reprezentantem swojego kraju. Dla Senegalu rozegrał jak do tej pory 62 mecze, wciąż nie doczekał się jednak premierowej bramki.

Najnowsze