Przeżył dramat na Euro 2020, teraz może wrócić! Eriksen znów blisko gry w topowej lidze

2022-01-17 15:38
Christian Eriksen
Autor: Cyfra Sport Christian Eriksen

Christian Eriksen otarł się o śmierć w trakcie Euro 2020, gdy jego serce przestało bić w trakcie meczu Islandia – Dania. Ratownikom medycznym udało się uratować Duńczyka, który później musiał przejść także operację wszczepienia rozrusznika serca. To sprawiło, że nie może on kontynuować swojej kariery we Włoszech, ale przepisy w innych krajach nie są tak restrykcyjne. Zdaniem mediów, Eriksen może lada chwila wrócić do Premier League!

Piłkarski świat wstrzymał oddech, gdy Christian Eriksen upadł na murawę w trakcie meczu przeciwko Islandii na Euro 2020. Kilkudziesięciominutowa akcja ratunkowa była śledzona przez miliony widzów na całym świecie. Ostatecznie Duńczyk został uratowany, a gdy znoszono go z boiska był przytomny. Dalsze badania wykazały, że Eriksen cierpi na wadę serca, która wymaga wszczepienia rozrusznika. Duńczyk poddał się zabiegowi, ale to przekreśliło jego karierę we Włoszech, gdzie występował od  dwóch lat. Z końcem roku 29-latek rozwiązał swoją umowę z Interem i stał się wolnym zawodnikiem, ponieważ przepisy włoskiej ligi nie pozwalają na grę zawodnikowi z rozrusznikiem serca. Obecnie Duńczyk trenuje w Odense, z którym jest blisko związany, ale możliwe, że lada chwila wróci do jednej z najsilniejszych lig europejskich, którą bardzo dobrze zna – sprowadzeniem Eriksena zainteresowany jest bowiem jeden z beniaminków Premier League!

Co dalej z przyszłością Łukasza Fabiańskiego? Bramkarz zabrał głos, ma wielką nadzieję

Christian Eriksen wróci do Londynu? Jest oferta

Przez wiele lat Chrisitan Eriksen był gwiazdą Tottenhamu Hotspur i całej Premier League. Zimą 2020 roku odszedł on jednak z londyńskiego klubu, w którym rozegrał 305 spotkań i dołączył do wspomnianego wcześniej Interu Mediolan. Teraz niewykluczone, że Eriksen wróci do stolicy Anglii, ale zagra w barwach innej drużyny z tego miasta. Jak podaje „The Athletic” ofertę złożyło mu Brentford, które szuka wzmocnień przed walką o utrzymanie w Premier League.

Była seksbomba Cristiano Ronaldo w centrum Warszawy. Jej seksapil powala mężczyzn. Co robi w Polsce?

Obecnie spadek nie zagląda jeszcze drużynie z Londynu w oczy, ale Eriksen mógłby być niezwykle wartościowym wzmocnieniem. Forma zawodnika jest jednak wielką niewiadomą i Brentford zaproponowało Eriksenowi półroczny kontrakt. Jeśli obie strony byłyby zadowolone ze współpracy, ma pojawić się opcja przedłużenia umowy o rok.

Noworoczny quiz sportowy. Co zapamiętałeś z 2021 roku?

Pytanie 1 z 38
Sukcesów nie brakowało także u Roberta Lewandowskiego. Ile bramek strzelił w sezonie 2020/2021 w niemieckiej Bundeslidze, bijąc rekord Gerda Muellera?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze