Rewolucyjny pomysł słynnego trenera. Proponuje zmiany w piłkarskim kalendarzu

2020-10-12 10:39 PFK, PAP
Arsene Wenger
Autor: East News Arsene Wenger

Piłkarscy kibice pasjonują się rywalizacją o tytuł mistrza świata i Europy. Finały odbywają się co cztery lata. Jeden ze słynnych szkoleniowców zaskoczył rewolucyjnym pomysłem. Arsene Wenger, były menedżer Arsenalu Londyn zaproponował, aby dokonać zmian w piłkarskich kalendarzu. Czy to w ogóle możliwe? Francuz nie jest zwolennikiem Ligi Narodów.

70-letni Wenger pracuje obecnie w FIFA i jest dyrektorem ds. rozwoju futbolu na świecie. O swoim nowym pomyśle powiedział w wywiadzie dla "Bild am Sonntag". - Uważam, że dwuletni format imprez byłby bardziej dopasowany do współczesnego świata i nie straciłby wcale na prestiżu - stwierdził były szkoleniowiec Arsenalu. - Przecież Ligę Mistrzów kibice oglądają co roku i nikomu się to nie nudzi. Ci, którzy uważają, że mundial czy Euro stracą na wartości, bo będą odbywać się częściej odpowiadam, że to głupota, bo zainteresowanie nie jest związane z czasem oczekiwania na mecze, a jakością rozgrywek - powiedział Francuz.

Wyszła na jaw szokująca przeszłość Anny Lewandowskiej. Musiała się narażać, by teraz POUCZAĆ innych

Wenger skrytykował także rozgrywki Ligi Narodów. Nazwał je mało atrakcyjnymi i niezrozumiałymi. - Musimy się Ligi Narodów pozbyć z kalendarza i stworzyć coś, co będzie dla wszystkich przejrzyste. Jak wyjdzie pan na ulicę i zapyta ludzi, o co chodzi w tych rozgrywkach, niewielu będzie umiało to wytłumaczyć - zauważył.

Jakub Moder po remisie z Włochami: Mam nadzieję na następne występy [WIDEO]

Najbliższe mistrzostwa świata mają się odbyć w 2022 roku w Katarze, a kolejne na terenie Kanady, USA i Meksyku. W przyszłym roku mają zostać rozegrane mistrzostwa Europy, przesunięte z tego lata z powodu pandemii koronawirusa.

OCIEKAJĄCA SEKSEM mamacita urodziła czwórkę dzieci. FIGURY może zazdrościć jej Lewandowska

Najnowsze