Matty Cash

i

Autor: Peter Byrne/Press Association/East News

Rzucił w Matty'ego Casha butelką. Dostał surową karę

2022-03-25 14:13

To był dramatycznie wyglądający moment meczu. Pod koniec stycznia w trakcie spotkania ligi angielskiej pomiędzy Evertonem a Aston Villą reprezentant Polski Matty Cash został uderzony przedmiotem rzuconym z trybun. Sprawca incydentu został właśnie surowo ukarany.

Jak się okazało, 19-letni kibic Evertonu rzucił w stronę piłkarza Aston Villi i polskiej kadry plastikową butelką. Po przeprowadzeniu śledztwa przyznał się do winy. Właśnie orzeczono karę: sprawca napaści Roger Tweedle ma zakaz pojawiana się na meczach piłkarskich przez 4 lata, ale to nie cała sankcja. Ma także wykonać 100 godzin prac społecznych oraz otrzymał karę 2 miesięcy więzienia w zawieszeniu. Tweedle rzucił butelką w stronę świętujących bramkę zawodników Villi pod koniec I połowy meczu Premier League 22 stycznia na stadionie Evertonu – Goodison Park.

Jan Tomaszewski zmasakrował polskich piłkarzy. Wprost nazwał ich grę i wskazał największy problem

Butelka ugodziła Matty'ego Casha w twarz. 19-latek przyznał się w trakcie rozprawy w sądzie magistrackim do rzucenia przedmiotu na boisko oraz do napaści na Casha. Jak wyjaśniła prokurator Amanda York, Tweedle został szybko zidentyfikowany przez policję i wyprowadzony z trybun.

Potem aresztowano go, a kiedy wyjawiał motywy tego, co zrobił, przyznał, że „nie był zadowolony”, gdy rywale zdobyli gola i celebrowali tuż przed trybuną kibiców gospodarzy. Jak dodał, zachował się tak jak inni fani, wyrzucając ręce w górę. Tyle że miał w jednej z nich butelkę z resztką napoju w środku.

Cezary Kulesza zabrał głos po remisie ze Szkocją. Ważne słowa przed finałem barażów

Tweedle przyznaje, iż nie wiedział, że popełnia przestępstwo, mimo że Cash nie doznał obrażeń w wyniku uderzenia i nie wymagał pomocy medycznej. Sąd wziął pod uwagę skruchę sprawcy, który nie był wcześniej karany.

Dragomir Okuka gościł „Super Express” w swojej restauracji. „Jak zadzwoni Legia, pakuję się i jadę!”

Tak Łukasz Skorupski zatrzymał Szkotów. Tego nie wiecie o bramkarzu reprezentacji Polski

Sędzia okręgowy James Clarke mówił: „To poważna sprawa, gdy rzuca się jakąkolwiek butelką, plastikową lub szklaną, i uderza nią kogoś w twarz. To szczęście, że nikt nie odniósł kontuzji. Fakt, że zdarzyło się to podczas meczu piłki nożnej, jeszcze zwiększa powagę tego czynu”. Tweedle został zwolniony za kaucją przed wydaniem wyroku i nie może przebywać w odległości mniejszej niż mila od boiska Goodison Park ani uczestniczyć w żadnych zorganizowanych meczach piłki nożnej.

Sonda
Czy Matty Cash zostanie gwiazdą reprezentacji Polski?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze