Autor: PAP/EPA/Tamas Kovacs

Tego nikt się nie spodziewał

Tak Dominik Szoboszlai uczcił awans na EURO. Co za reakcja kapitana Węgrów! [WIDEO]

2023-11-20 13:46

Reprezentacja Węgier po raz trzeci z rzędu zagra na mistrzostwach Europy. W ostatniej serii pokonała 3:1 Czarnogórę. Wkład w to osiągnięcie miał Dominik Szoboszlai (23 l.), który strzelił dwa gole. Po zawodach najlepszy węgierski piłkarz wykonał niespodziewany ruch. Zaskoczył tym kibiców. Co zrobił kapitan?

Przemawiał do kibiców

Na zdobycie dwóch bramek potrzebował w drugiej połowie trzech minut. W ostatniej minucie wypracował kolejną bramkę. Po zawodach dostał od jednego z kibiców butelkę jednego z węgierskich trunków - palinkę. To rodzaj owocowego brandy. Opróżnił ją do końca. Kapitan Węgrów dopytywał o moc napoju. Po jego reakcji można było wnioskować, że był mocny. Po wszystkim pomocnik Liverpoolu zabrał głos. Obiecał sympatykom, że będą się cieszyć z występu kadry na EURO w Niemczech.

Kadrowicz nie ma wątpliwości, co do jakości kadry. Sprawdzą się jego prognozy?

Węgrzy są niepokonani

Eliminacje były popisem Węgrów. Byli najlepszym zespołem w grupie, w której nikomu nie dali się pokonać. Awans na mistrzostwa Europy świętowali na kolejkę przed końcem zmagań. Promocję uzyskali po wyjazdowym remisie z Bułgarią. Węgrzy notują serię 12 meczów bez porażki. A ich lider Szoboszlai w eliminacjach zdobył cztery bramki i miał pięć asyst.

Aż przykro patrzeć, co spotkało Michała Probierza. Słono zapłacił za ten błąd. Zobaczyła to cała Polska

Czy reprezentacja Polski awansuje na EURO 2024?

QUIZ. Ile wiesz o nowym selekcjonerze reprezentacji Polski Michale Probierzu?