Tomasz Kuszczak

Autor: East News Tomasz Kuszczak w barwach Wolverhampton

Tomasz Kuszczak vs Orlando Sa: Polak obronił rzut karny w 97. minucie [WIDEO]

2015-08-09 19:34

Tomasz Kuszczak znakomicie rozpoczął nowy sezon angielskiej Championship, czyli zaplecza Premier League. Jego Birmingham City po dramatycznym meczu pokonało Reading 2:1, a polski bramkarz w doliczonym czasie gry obronił rzut karny. Pechowcym strzelcem dobrze znany kibicom warszawskiej Legii Portugalczyk Orlando Sa.

Birmingham  City pokonało w pierwszej kolejce Championship gości z Reading 2:1. Gospodarze prowadzili już 2:0, ale w 58. minucie goście strzelili bramkę kontaktową. Mecz przedłużono aż o siedem minut i włąśnie wtedy Tomasz Kuszczak, zatrzymując strzał Sa, został bohaterem klubu z Birmingham. - Po prostu wykonałem moją robotę. Nie mogę zapominać o kolegach. Każdy dał z siebie 100 procent. Pewnie wszyscy są zadowoleni, bo bramkarz obronił rzut karny, ale trzeba pamiętać, że na zwycięstwo pracuje cały zespół - powiedział po meczu reprezentant Polski. - Zaliczyliśmy fantastyczny start, ale teraz trzeba już myśleć o kolejnych meczach. Przed nami długi sezon, dlatego nie możemy spocząć na laurach - dodał.

Tomasz Kuszczak: Wybrałem  Birmingham City!

Po ostatnim sezonie Orlando Sa został sprzedany do Reading - w Legii, gdy tylko grał, był skuteczny (14 bramek w 27 meczach), ale nei znalazł wspólnego języka z trenerem Bergiem. Kuszczak, który powoli zbliża się do końca bogatej kariery, ostatni sezon grał też na zapleczu Premier League, w Wolverhampton.