Harry Kane, Erik Lamela, Tottenham

Autor: East News

Tottenham - Arsenal 2:2. Szalony mecz i remis w derbach Londynu

2016-03-05 16:50

Za takie mecze kochamy Premier League. Spotkanie Tottenham - Arsenal zapowiadało się na wielki hit, bo w derbach północnego Londynu mierzyły się druga i trzecia siła ligi angielskiej. Goście musieli przez ponad 30 minut grać w dziesięciu, ale i tak udało im się dowieźć remis. Z takiego wyniku najbardziej cieszy się Leicester, które na pewno pozostanie liderem tabeli.

Tottenham gra w tym sezonie świetnie i podobnie zaczął spotkanie z Arsenalem. Gospodarze byli zdecydowanie stroną dominującą, częściej strzelali, mieli przewagę praktycznie w każdym elemencie gry. W takich sytuacjach piłka nożna bywa jednak często złośliwa i nieprzewidywalna, bo bramkę zdobyli zawodnicy "Kanonierów". Ale dla takich goli warto oglądać mecze Premier League. Świetną asystą popisał się Hector Bellerin, ale show skradł "Książe Walii", czyli Aaron ramsey, który posłał piłkę do siatki strzałem... krzyżakiem.

Tottenham - Arsenal. Gdzie oglądąć w TV?

Stracony gol nieco podciął skrzydła "Kogutom", które w drugiej połowie dały się zdominować rywalom. Punktem zwrotnym spotkania była jednak 55. minuta i czerwona kartka dla Francisa Coquelina. Francuz wyleciał z boiska, a już po chwili mógł gorzko żałować, bo najpierw do siatki Davida Ospiny trafił Toby Alderweireld, a chwilę później gola na 2:1 zdobył Harry Kane.

Kolumbijski bramkarz Arsenalu, który zastępował Petra Cecha, rozgrywał jednak fantastyczne zawody. Bronił kilka razy wręcz nieprawdopodobnie i głównie jego interwencje dały "Kanonierom" nadzieję, że mimo gry w osłabieniu można wywieźć z White Hart Lane jakieś punkty. I faktycznie tak się stało, bo w 76. minucie gola zdobył Alexis Sanchez i było to jego pierwsze trafienie w Premier League od października. Z remisu w derbach Londynu z pewnością najbardziej cieszą się piłkarze Leicester, którzy wciąż będą liderami tabeli ligi angielskiej.

TOTTENHAM - ARSENAL 2:2

Bramki: Alderweireld 60, Kane 62 - Ramsey 39, Sanchez 76

Żółte kartki: Lamela, Dier - Bellerin, Sanchez

Czerwona kartka: Coquelin (dwie żółte)

Tottenham: Lloris - Walker, Alderweireld, Wimmer, Rose (78. Davies) - Dier, Dembele (82. Son) - Lamela (67. Mason), Alli, Eriksen - Kane

Arsenal: Ospina - Bellerin, Mertesacker, Gabriel, Gibbs - Elneny (75. Giroud), Coquelin - Ramsey, Oezil (90. Campbell), Sanchez - Welbeck (85. Flamini)