Tottenham zaatakowany przez Covid-19. „Sytuacja jest poważna. Kto następny? Ja?”

2021-12-08 15:53
Antonio Conte
Autor: East News Antonio Conte

Trener piłkarskiego Tottenhamu Antonio Conte poinformował, że w jego klubie pojawiło się duże ognisko koronawirusa. Jak przyznał włoski menedżer Spurs, zakażonych Covid-19 jest w klubie aż trzynaście osób, w tym ośmiu zawodników. Nie wiadomo, czy nie pojawią się w następnych godzinach kolejni chorzy. Zespół już jest zdekompletowany.

W czwartek Tottenham miał grać z Rennes w Lidze Konferencji Europy, tymczasem UEFA twierdzi, że to spotkanie odbędzie się zgodnie z planem. Następnie podopieczni Conte maja się zmierzyć z Brighton w starciu Premier League – i tu już nie jest pewne czy ta konfrontacja dojdzie do skutku. Conte tymczasem alarmuje: „Codziennie przybywa u nas przypadków zakażeń. Wszyscy trochę się boją, ludzie mają rodziny, czemu mielibyśmy ponosić ryzyko? Oto pytanie, które chcę postawić. Dzisiaj były dwa pozytywne testy, a jutro kto? Może ja? Nie wiem. Lepiej byłoby, gdybym zachorował ja niż piłkarz, to oczywiste, ale to wszystko nie jest w porządku. Mamy przecież stały kontakt z rodzinami” – wskazywał trener Tottenhamu.

Dariusz Mioduski znów stał się celem ogromnej krytyki. Nabija się z niego nawet właściciel Rakowa

Conte ocenił, że sytuacja z Covid-19 w jego klubie jest „poważna”. Już we wtorek 7 grudnia zaczęły nadchodzić z klubu pierwsze sygnały o zakażeniach. Początkowo mówiono o siedmiu zawodnikach i dwóch członkach sztabu. Teraz jest już mowa o ośmiu piłkarzach i pięciu osobach spoza drużyny.

Rosyjski poseł chce się pozbyć Macieja Rybusa! Mocna reakcja, nie mógł opanować złości

Trener Spurs zasugerował, że może być trudno wystawić skład na mecz z Rennes. „Mieliśmy 11 piłkarzy do dyspozycji, a pod koniec dzisiejszej sesji treningowej jeden z graczy ma pozytywny wynik testu. To straszne”. Mecze w Lidze Konferencji Europy mogą być przełożone, jeśli drużyna ma mniej niż 13 graczy lub nie ma zgłoszonego bramkarza.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zasłużył na Złotą Piłkę za rok 2021?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze