Jakub Kiwior

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Kiwior

Transfer Kiwiora

Trener Arsenalu szczerze na temat Jakuba Kiwiora! Mikel Arteta wypowiedział się wprost o reprezentancie Polski, jasna deklaracja

2023-01-25 19:13

Arsenal świetnie radzi sobie w rozgrywkach Premier League. "Kanonierzy" znajdują się na szczycie tabeli z pięciopunktową przewagą nad Manchesterem City. Ponadto londyński klub ma mecz zaległy, w ostatnim czasie doszło do niespodzianki z udziałem Jakuba Kiwiora, którego transfer został potwierdzony do drużyny Mikela Artety.

Jakub Kiwior ostatnio przeżywa jeden z najlepszych momentów w swojej karierze. Reprezentant Polski przebojem wdarł się do kadry, w której w kilka miesięcy stał się jednym z głównych bohaterów. W minionych mistrzostwach świata w Katarze 22-latek wystąpił we wszystkich spotkaniach. Po turnieju wielu ekspertów nie miało wątpliwości, że w niedalekiej przyszłości defensor znajdzie się na liście życzeń wielu topowych klubów, nie mylili się. Arsenal szybko wziął sprawy w swoje ręce i zaproponowali za Kiwiora 25 mln funtów Spezii. Tym samym tyszanin stał się jednym z najdroższych piłkarzy reprezentacji Polski.

Jakub Kiwior został oceniony przez Mikela Artete! Tak trener Arsenalu wypowiedział się reprezentancie Polski

Zakontraktowanie Kiwiora zostało potwierdzone na drugi dzień po spotkaniu Arsenalu z Manchesterem United. Reprezentant Polski pojawił się na trybunach i śledził poczynania swoich przyszłych kolegów. "Kanonierzy" zwyciężyli 3:2 po bardzo emocjonującym widowisku. W poniedziałek wieczorem w mediach klubowych pojawiło się wyjątkowe nagranie, w którym zaprezentowano kibicom nowy nabytek. "Rodzina Arsenalu właśnie się powiększyła" - napisano, dodając do wpisu polską flagę. W mediach społecznościowych pojawiła się wypowiedź Artety na temat Kiwiora. - Jego transfer nas zabezpiecza. W pierwszej części sezonu mieliśmy tylko trzech środkowych obrońców i na szczęście mało kontuzji. Potrzebowaliśmy kogoś na tę pozycję. Jakub to jest bardzo wszechstronny i uniwersalny piłkarz, który wzmocni zespół - przekazał Maciej Łuczak z portalu "meczyki.pl".

Wiadomo też, że reprezentant Polski będzie występował z numerem "15" na koszulce.

Sonda
Czy Jakub Kiwior poradzi sobie w Arsenalu?
Jan Tomaszewski wybiera nowego selekcjonera reprezentacji Polski
Najnowsze