Wyjaśniła się przyszłość gwiazdy reprezentacji Polski. Wiemy gdzie zagra Kamil Grosicki

2021-02-24 18:29 Jerzy Chwałek
Kamil Grosicki
Autor: Cyfrasport Kamil Grosicki

Koniec spekulacji i domysłów związanych z ewentualną zmianą klubu przez Kamila Grosickiego. O możliwości transferu Grosika last minute do polskiej Ekstraklasy mówiło się od dawna. W grę miały wchodzić Legia, Pogoń a także Jagiellonia. Dzisiaj o północy zamyka się okno transferowe w Polsce, ale Grosicki rozwiał wątpliwości nieco wcześniej.

Piłkarz wahał się z podjęciem decyzji z jednego najważniejszego powodu. W WBA grał w tym sezonie niewiele (trzy mecze w Premier League), co znacznie zmniejszało szansę powołanie do reprezentacji Polski i wyjazd na finały Euro. Dlatego ewentualny transfer do Ekstraklasy miał być szansą na odwrócenie karty i przygotowanie się do mistrzostw Europy. W październiku Grosicki był blisko przejścia do Nottingham Forest, ale niefortunne spóźnienie z załatwianiem spraw formalnych o 21 sekund, sprawiło, że do transferu nie doszło. Polskie kluby, a na pewno Pogoń i Legia były w kontakcie z piłkarzem, lub jego agentem. Do transferu jednak nie dojdzie, być może głównie z powodów finansowych, bo obu klubów nie było stać na spełnienie oczekiwań piłkarza w kwestii zarobków. Co dalej z Grosikiem? - Zostaję na 100 procent w West Bromwich Albion – potwierdził Super Expressowi 80-krotny reprezentant Polski.

Najlepszy piłkarz świata prześcignął Raula w Lidze Mistrzów. Lewandowski odleciał w kosmos

Czy Grosicki pozostaniem w WBA zamknął sobie drogę do gry w reprezentacji i wyjazd na finału Euro? Być może je zmniejszył, ale całkowicie nie przekreślił. Piłkarz cały czas podkreślał, że jest przygotowany na podjęcie rywalizacji o miejsce w swoim zespole. Wprawdzie w ostatnich sześciu meczach ligowych nie znalazł się w kadrze meczowej, ale nie znaczy to, że menedżer Sam Allardyce całkowicie zrezygnuje z jego usług, w sytuacji gdy nieaktualny stał się powrót piłkarza do Ekstraklasy.

Transferowa ofensywa Cracovii. Kolejne wzmocnienie krakowskiego klubu

Komentarze
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze