Robert Lewandowski

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Mecz La Liga

Wielkie kontrowersje w meczu Barcelony! "Duma Katalonii" coraz bliżej mistrzostwa Hiszpanii, bezbarwny Lewandowski

2023-03-12 23:02

To nie był dobry mecz w wykonaniu Barcelony. "Duma Katalonii" jest jednak coraz bliżej zdobycia mistrzostwa Hiszpanii. Dzięki wygranej nad Athletikiem Bilbao, Lewandowski i spółka mają dziewięć oczek przewagi nad drugim Realem Madryt. W meczu nie brakowało kontrowersji. W samej końcówce Baskowie doprowadzili do remisu, ale bramka została anulowana po długiej analizie VAR. Dyskusje w tej sprawie będą trwały jeszcze długo. Zapoznaj się z zapisem relacji na żywo.

Athletic Bilbao - Barcelona 0:1 (0:1)

Bramki: 45+1' Raphinha

Kartki: Williams - Roberto

Athletic: Agirrezabala - de Marcos, Vivian, Martinez, Balenziaga (70' Berchiche) - Dani Garcia, Vesga (64' Zarraga) - N. Williams, Raul Garcia (61' Muniain), Berenguer - I. Williams

Barcelona: ter Stegen - Roberto, Christensen, Kounde, Balde - Gavi, Busquets, de Jong - Raphinha, Lewandowski, Ferran Torres (68' Kessie)

Na żywo

Athletic Bilbao - Barcelona

Zapraszamy na relację na żywo z meczu Athletic Bilbao - FC Barcelona. Początek spotkania około 21:00.

ZNAMY SKŁADY!

Athletic: Agirrezabala - de Marcos, Vivian, Martinez, Balenziaga - Dani Garcia, Vesga - N. Williams, Raul Garcia, Berenguer - I. Williams

Robert Lewandowski wraca na boisko po kontuzji.

Polak w dzisiejszym meczu ma szansę powiększyć przewagę nad rywalami w klasyfikacji króla strzelców.

Lewandowski zgromadził do tej pory 15 bramek. Drudzy w kolejce są Joselu i Unal z dwunastoma trafieniami.

Piłkarze już w korytarzu prowadzącym na murawę San Mames!

Zawodnicy już na murawie. Trwa przywitanie obu stron.

1'

ZACZYNAMY SPOTKANIE!

2'

Pierwsza okazja dla gości. Lewandowski świetnie wypuścił na prawym skrzydle Sergiego Roberto. Torres uderza z powietrza po koźle, ale obok bramki.

4'

Inaki Williams próbuje podać wzdłuż pola karnego, ale łapie piłkę ter Stegen.

6'

Akcja braci Williams, ale uderzenie przelatuje nad poprzeczką. Bilbao walczy bardzo odważnie.

8'

Powoli buduje akcję Barcelona. Kounde pędzi skrzydłem i zagrywa do Torresa, choć był faulowany. Ferran też przewrócony. Faul!

10'

13'

Gorąco robi się na boisku. De Jong w ostrym starciu z Danim Garcią. Faul na korzyść Athletiku Bilbao.

16'

Lewandowski za bardzo wypuszcza sobie piłkę w sytuacji sam na sam i bramkarz go uprzedza.

19'

Barcelona przeważa w posiadaniu piłki. Sporo fauli Bilbao. Christensen główkuje po rzucie wolnym. Niecelnie.

24'

Gorący doping płynie z trybun dla Athletiku Bilbao.

26'

De Jong dośrodkowuje, ale piłka mija wszystkich. Niewiele obok bramki!

30'

"Sprawa Negreiry", czyli kwestia rzekomej korupcji Barcelony, została skomentowana na trybunach. Kibice mają niebieskie dolary z herbem Barcelony na nich.

33'

POPRZECZKA PO STRZALE BILBAO! Emocje rosną!

37'

Barcelona niemal całą drużyną na połowie Bilbao. Athletic w głębszej defensywie. Ale ciężko przebić się przez tę defensywę!

39'

Kounde zagrał głową do ter Stegena. Dobra interwencja obrońcy.

41'

Dobre dośrodkowanie na głowę Lewandowskiego, ale Polak został powstrzymany. Piłkarze Barcelony sygnalizują zagranie ręką. Nie ma mowy o rzucie karnym.

43'

Nico Williams dostał świetne podanie, ale czujnie zachowuje się obrońca. Tylko rzut rożny.

45'

Minuta doliczona do regulaminowego czasu gry.

45+1'

GOOOOOL! Piłka w siatce Bilbao po strzale Raphinhy! Sędzia pokazuje spalonego.

45+1'

Wydaje się, że ofsajdu jednak nie było. Trwa analiza VAR.

45+2' 0:1

GOL DLA BARCELONY! Trafienie Raphinhy powinno zostać uznane i tak się stało.

45+3'

Kontynuujemy grę! Za moment sędzia odgwiżdże koniec pierwszej odsłony.

45+4'

Bilbao miało okazję do doprowadzenia do wyrównania. Mija się z piłką jeden z zawodników gospodarzy.

45+5' 0:1

KONIEC PIERWSZEJ POŁOWY! Połowy słabej w wykonaniu Roberta Lewandowskiego. Barcelona prowadzi jednak 1:0 i w wirtualnej tabeli znów ma 9 oczek przewagi nad Realem Madryt.

Piłkarze wracają na boisko!

46'

ZACZYNAMY DRUGĄ POŁOWĘ

48'

Pierwsza akcja Barcelony. Raphinha dośrodkowuje, ale robi to fatalnie...

51'

Ostro potraktowany Lewandowski. Polak został "przestawiony" w powietrzu i wylądował na murawie. Bolesny upadek.

54'

Kolejny piłkarz poszkodowany. Tym razem bramkarz gospodarzy, który zderzył się w walce o piłkę po dośrodkowaniu ze swoim kolegą.

56'

Piłkarze Barcelony muszą uważać, bo aż trójka z nich (Busquets, Raphinha i Torres) może opuścić El Clasico.

59'

Piłka odskoczyła Balde w polu karnym i momentalnie, niczym sępy do padliny, dopadli do niego obrońcy gospodarzy.

62'

Lewandowski huknął sprzed pola karnego, ale bardzo niecelnie. Nie jest to jego dobry mecz!

65'

Tempo meczu nieco spadło. Barcelona nie ma wiele miejsca na rozgrywanie piłki.

68'

Rzut rożny dla Barcelony. Pewnie chwyta piłkę golkiper.

70'

Zmiana w zespole z Bilbao: schodzi Balenziaga, wchodzi Berchiche.

71'

72'

Berenguer uderza przy bliższym słupku po samotnym rajdzie, ale broni ter Stegen.

75'

Brzydki faul Sergiego Roberto, który naprawiał błąd Kounde. Złapał i pchnął rywala. Żółta kartka.

78'

Piękna parada ter Stegena. Barcelona ma kłopoty. Rzut rożny dla Bilbao. Ter Stegen po zamieszaniu w polu karnym znów dwukrotnie świetnie broni. Sędziowie w końcu pokazali jednak spalonego.

83'

Piłka utknęła w murze, zawodnicy gospodarzy domagają się rzutu karnego. Tak się jednak nie stanie!

83'

Ansu Fati i Marcos Alonso pojawiają sie na boisku na ostatnie minuty.

84'

Robert Lewandowski powstrzymany w polu karnym przez dwóch piłkarzy Bilbao.

85'

Ansu Fati strzela z szesnastu metrów. Sytuacja z niczego, ale było groźnie, bo żaden z rywali nie próbował mu przeszkodzić. Rzut rożny.

86'

87' 1:1

INAAAAAKI WIIIILIAAAAMS! Tutaj ter Stegen był już bez szans. Minął kilku rywali i trafił do bramki obok bramkarza. GOOOOOL! GOOOOOL!

89'

Trwa analiza VAR! Gol może zostać odwołany. Było zagranie ręką!

90'

Nie ma gola! Muniain zagrał ręką. San Mames wściekłe! Głośne protesty.

90+1'

Kilka minut zostanie doliczonych do regulaminowego czasu gry. Bilbao rzuca się do ataku.

90+2'

Siedem minut doliczonych do regulaminowego czasu gry.

90+3'

Dwa razy piłka wybita z linii bramkowej Barcelony! Co za emocje!

90+8' 0:1

KONIEC MECZU! Barcelona, w nieco szczęśliwych okolicznościach pokonuje Athletic Bilbao 1:0. To nie był dobry mecz Roberta Lewandowskiego, który znów kończy bez bramki.

Athletic Bilbao spróbuje utrudnić Barcelonie marsz po mistrzostwo Hiszpanii. "Duma Katalonii" ma sześć punktów przewagi nad drugim Realem Madryt, który w sobotę pokonał Espanyol Barcelona. Lewandowski i spółka mogą powiększyć przewagę do dziewięciu oczek, ale często mecze na San Mames nie należały do najłatwiejszych. Jak będzie tym razem?

QUIZ: Jak dużo wiesz o osiągnięciach Roberta Lewandowskiego?