Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO/ANDREAS SCHAAD Robert Lewandowski

zaskakujące wyniki

Barcelona bije na głowę Real i Atletico. Takich wyników chyba mało kto się spodziewał, deklasacja

2022-09-19 14:19

W miniony weekend Barcelona odniosła kolejne zwycięstwo w LaLiga i wskoczyła na pierwsze miejsce w tabeli. Aby je utrzymać na koniec kolejki, musiała jednak liczyć na potknięcie Realu Madryt, a okazja ku temu była dogodna, bowiem „Królewscy” mierzyli się z Atletico. Lewandowski i spółka muszą jednak trochę jeszcze poczekać, bowiem mistrz Hiszpanii nie zawiódł swoich fanów i wygrał derby Madrytu, wracając na 1. miejsce w tabeli. Okazuje się jednak, że w jednym aspekcie Real nie może się nawet zbliżyć do Barcelony.

Walka Realu Madryt z FC Barcelona o miano najlepszej drużyny w Hiszpanii w tym sezonie nabiera dla polskich kibiców nowego znaczenia. Duża część kibiców w naszym kraju zainteresowała się tymi rozgrywkami z powodu Roberta Lewandowskiego, który trafił do Barcelony w letnim okienku transferowym. Oglądalność meczów „Dumy Katalonii” napędza fakt, że Polak świetnie radzi sobie w barwach nowego klubu i strzela gola za golem. A to sprawia, że w naszym kraju Real może pomarzyć o oglądalności, jaką cieszy się Barcelona.

Jerzy Dudek ma propozycję dla selekcjonera. Tak jego zdaniem powinien zagrać, Jan Tomaszewski byłby wściekły

Iga Światek pobije Roberta Lewandowskiego? Ekspert nie ma wątpliwości!

Real wciąż liderem LaLiga, ale Polacy wolą inny klub

Real Madryt prowadzi w tabeli ligi hiszpańskiej, ale nietrudno domyślić się, że więcej widzów w Polsce przyciąga Barcelona. Wyniki jednak zaskakują swoją skalą! Starcie Atletico z Realem to jedno z najbardziej emocjonujących w Hiszpanii, nierzadko mają duże znaczenie dla układu w czołówce tabeli, choć wiadomo, że nie są tak medialne jak „El Clasico”.

Świeżo upieczony reprezentant Polski gościem programu PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport! Rozmowa z Łęgowskim i Ojrzyńskim

Okazuje się jednak, że oglądalność derbów Madrytu była nieporównywalnie mniejsza niż meczu FC Barcelona – Elche. Wiadomo, że kibice w Polsce chcą przede wszystkim oglądać Lewandowskiego w akcji, jednak fakt, że mecz z tak słabym rywalem oglądało 4 razy więcej osób, niż starcie Atletico – Real, może nieco zaskakiwać. - Ciekawostka z rana. Sobotni mecz Barcelona-Elche miał w Polsce 4-krotnie wyższą oglądalność niż niedzielne derby Madrytu - napisał na Twitterze Patryk Mirosławski, redaktor naczelny Eleven Sports.

Najnowsze