Czołowy napastnik odejdzie z Barcelony? "Zawsze pyta o tę ligę"

2019-11-08 20:39 KG
W pierwszym meczu na Copa America, Luis Suarez zdobył bramkę i miał asystę. Urugwaj pokonał Ekwador aż 4:0.
Autor: Press Focus W pierwszym meczu na Copa America, Luis Suarez zdobył bramkę i miał asystę. Urugwaj pokonał Ekwador aż 4:0.

Luiz Suarez jest kluczową postacią w kadrze Ernesto Valverde. Mimo, że katalońska drużyna ostatnio nie zachwyca swoją grą to trzon drużyny ma pewną pozycje w składzie. Zamieszanie wprowadziła wypowiedź reprezentacyjnego kolegi Suareza - Nicolasa Lodeiro, który występuje w drużynie Seattle Sanders w MLS.

Kontrakt Suareza z drużyną Barcelony kończy się za 1,5 roku. Zawodnik będzie miał wtedy 34 lata i wątpliwym jest by włodarze chcieli zaproponować nową umowę napastnikowi. Pojawia się więc coraz więcej zapytań nt. przyszłości Urugwajczyka. Jeśli władze będą chcieli na nim coś zarobić, możliwe że zgodzą się na odejście w jednym z najbliższych okien transferowych. Ciekawy kierunek podsunął Nicolas Lodeiro. On chce zagrać w MLS. Zawsze jak rozmawiamy, to pyta mnie o tę ligę - przyznał napastnik Seattle Sounders w rozmowie z portalem MLSsoccer.com.

Już jakiś czas temu pojawiły się plotki łączące Suareza z MLS. David Beckham, były piłkarz min. Los Angeles Galaxy na tyle zakochał się w amerykańskiej lidze, że zapragnął mieć swój własny klub. Inter Miami CF - tak nazywa się drużyna Anglika , zadebiutuje w Major League Soccer już w 2020 roku. To właśnie tam miał by przejść bramkostrzelny napastnik. Na Urugwajczyka czekała by pewna pozycja w składzie i zapewne bardzo dobrze płatna umowa. Słoneczne Miami wydaje się więc być idealnym miejscem na zakończenie kariery. Osoba Beckhama może mieć przy tym transferze spory udział. "Becks" dzięki swoim znajomościom może stworzyć na Florydzie naprawdę ciekawą drużynę.