Fatalne wieści dla kibiców Barcelony! Legenda (jeszcze) nie wróci na Camp Nou

2020-07-06 11:44 Marcin Szczepański
Xavi Hernandez, FC Barcelona
Autor: East News Xavi Hernandez w barwach FC Barcelona.

Wszystko wskazuje na to, że w tym sezonie Barcelona przegra z Realem Madryt walkę o mistrzostwo Hiszpanii. Czy jednak "Barca" zdoła odrobić straty do 'Królewskich"? Pytań jest więcej. Na przykład kto będzie jej trenerem w przyszłym sezonie. W tym gronie wymieniany był m.in. Xavi Hernandez. Jedno jest pewne: na razie legendarny zawodnik nie obejmie "Dumy Katalonii" i nie przejmie sterów od Quique Setiena. Były reprezentant Hiszpanii przedłużył bowiem umowę z klubem z Kataru.

Wprawdzie Barcelona pokonała Villarreal 4:1 w ostatniej kolejce Primera Division, ale nie zmniejszyła dystansu do prowadzącego Realu. Oczywiście nie można przekreślać jej szans na wywalczenie tytułu, bo do końca sezonu zostały jeszcze cztery kolejki, a klub z Katalonii traci do lidera cztery punkty. Obecny szkoleniowiec Quique Setien nie ma najwyższych notowań. Władze rozglądają się więc za nowym szkoleniowcem. Kto ma szansę nim zostać?

Lewandowski pokazał Niemcom, jak balować do białego rana! Zamykał imprezę o 6:30

Jedną z opcji jest na pewno Xavi Hernandez, który podkreślał, że marzy o pracy w Barcelonie. Były nawet wstępne rozmowy na ten temat. Przypomnijmy, że ten legendarny zawodnik w klubie z Katalonii odnosił największe sukcesy: cztery razy triumfował w Lidze Mistrzów i osiem razy cieszył się z mistrzostwa Hiszpanii. Karierę piłkarską kończył w Katarze. Teraz prowadzi Al-Sadd z którym to podpisał nową umowę. Obowiązuje ona do 2021 roku. Hiszpańskie media jednak donoszą, że w kontrakcie Xaviego znalazł się specjalny zapis, który pozwala mu opuścić katarski klub, gdyby pojawiła się opcja pracy w Barcelonie. Jak to się zakończy?

Były piłkarz skazany za GWAŁT na dziewczynie kumpla. Trafi za kratki na lata

Najnowsze