Robert Lewandowski

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

źle to wyglądało

Hiszpanie nie oszczędzili Lewandowskiego po słabym meczu. Xavi szybko ściągnął go z boiska, niepokojący widok

2023-11-05 7:34

Robert Lewandowski wybiegł w podstawowym składzie Barcelony na mecz z Realem Sociedad. Polak zaprezentował się jednak bardzo słabo i został zmieniony już w 57. minucie. Jako że był to jego drugi mecz po kontuzji, Xavi tłumaczył tak szybkie zejście napastnika niepełną dyspozycją fizyczną po urazie. Hiszpańskie media nie mają jednak wątpliwości, że postawa Lewandowskiego na boisku tylko pomogła trenerowi podjąć decyzję o zdjęciu Polaka z boiska.

Robert Lewandowski zagrał swój drugi mecz po kontuzji, jakiej nabawił się w meczu z FC Porto w Lidze Mistrzów. Ostatecznie Polak ominął dwa mecze reprezentacji Polski oraz trzy mecze w FC Barcelona. Udało mu się wrócić na El Clasico z Realem Madryt, w którym wszedł w drugiej połowie, ale nie odmienił losów meczu i Barcelona przegrała go 1:2. Teraz „Duma Katalonii” pokonała Real Sociedad 1:0 po golu w ostatniej akcji mecz, ale Polak w żaden sposób się do tego nie przyczynił – opuścił murawę w 57. minucie i zdaniem hiszpańskich mediów słusznie został zmieniony.

Lewandowski znów musi szukać odpowiedniej formy

Real Sociedad miał przewagę w starciu z Barceloną, ale nie potrafił jej wykorzystać, co przypłacić stratą jakichkolwiek punktów. Przez większość meczu obrońcy z San Sebastian świetnie niwelowali ataki Barcelony, a Robert Lewandowski niemal całkiem był wyłączony z gry – sam niewiele kreował i w ogóle nie dostawał piłek, co przełożyło się na to że przez 57. minut nie miał żadnej okazji na strzelenie gola. – Polski napastnik powrócił do wyjściowej jedenastki po swoim pierwszym występie w el Clásico po skręceniu kostki, które wykluczyło go na trzy mecze. Nie dochodziły do niego żadne piłki. Był bardzo samotny w swojej strefie boiska. Jeden z najbardziej bezbarwnych meczów byłego gracza Bayernu. Xavi posadził go na ławce w 57. minucie – napisano w „Marce”.

Nie inaczej wybrzmiewa komentarz w „Mundo Deportivo”. – Xavi zauważył, że drużyna nie reaguje i przed upływem godziny wprowadził Pedriego i Ferrana Torresa w miejsce Fermína i Lewandowskiego, którzy prawie nie dotknęli piłki, aby spróbować zmienić ten trend – czytamy w katalońskiej gazecie. Przez portal statystyczny Whoscored.com Polak został oceniony na 6,2 – najniższą ocenę ze wszystkich zawodników grających w tym meczu od 1. minuty.