Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Real kontra Barcelona

Kto lepszy: Lewandowski czy Benzema? Wybitny piłkarz jednoznacznie ocenia przed El Clasico

2022-10-16 15:35

Niedzielne El Clasico Real – Barcelona, w którym po raz pierwszy zobaczymy Roberta Lewandowskiego w barwach Katalończyków, elektryzuje piłkarski świat. Piszą o im najpoważniejsze media. BBC, zapowiadając mecz, skupia się oczywiście na duecie gwiazd Lewandowski – Karim Benzema i nazywa starcie w El Clasico „Pojedynkiem dziewiątek”

Oczywiście od razu pojawiają się suche liczby, które dają szybkie pojęcie o obecnej sile obu graczy. Minuty na boisku: 629 – 450 dla Polaka; gole: 9 do 3; wykreowane szanse bramkowe: 13 do 12 na korzyść Francuza. Podano nawet średnią zdobywanych goli we wszystkich występach, i tu delikatną przewagę ma „Lewy”: 1.09 – 0.96. To oczywiście jedynie podstawowe dane, inne informacje przekazują eksperci.

Hiszpanie wymownie o Lewandowskim przed El Clasico. Zestawili Polaka z Karimem Benzemą, wyszło im jedno

– Robert Lewandowski ma wielki wpływ w tym sezonie na grę Barcelony – powiedział BBC Sport były obrońca Barcelony i reprezentacji Hiszpanii Albert Ferrer. – Lewandowski po prostu daje drużynie coś, czego nie miała. Oprócz strzelania bramek i przebywania przez większość czasu w polu karnym, jest bardzo ważny – jego zachowanie, czy to jak rozmawia z zawodnikami, jak mówi im, jak się ustawiać. W zasadzie przez 90 minut pomaga graczom, porusza się i tworzy przestrzenie oraz podpowiada partnerom, gdzie mają być i co mają robić. Jego wpływ jest ogromny, nie tylko ze względu na samo zdobywanie bramek – dodaje Ferrer, który ocenił także potencjał ofensywny Barcelony.

Josue nie podał ręki rywalowi po meczu Wisła - Legia, teraz się do tego odniósł. "Nie szanuję tych..."

– Są bardzo dobrzy w przejściu do ofensywy, kontratakach, dośrodkowaniach. Teraz dzięki Lewandowskiemu mają kogoś kto wykańcza akcje – mówi Ferrer, który prowadzi analizę taktyczną w La Liga TV i będzie relacjonował mecz w Madrycie. – Aubameyang (poprzednik Polaka w Barcy – red.) był świetnym zawodnikiem, jeśli chodzi o wykończenie, zawsze czyhał w polu karnym – mówi Ferrer.

– Ale Lewandowski robi więcej. Potrafi skoczyć także na środek pola i tworzyć przestrzenie, by lepiej współpracować z innymi graczami, dobrze panuje nad piłką. On ujmie więcej niż tylko wykańczać akcje i ma lepszy generalny wpływ na grę niż miał Aubameyang. W tym znaczeniu Lewandowski jest napastnikiem kompletnym i idealnym dla Barcelony – chwali Ferrer.

Zbigniew Boniek niezwykle ostro o piłkarzach. Pochwalił kibiców za wulgarne przyśpiewki. "Podoba mi się to wypie*****j"

Czym jego zdaniem różnią się Lewandowski i Benzema? Ferrer: – Z piłką Benzema może zrobić więcej rzeczy niż Lewandowski. Bez piłki Lewandowski jest prawdopodobnie lepszy.

Kibice Realu zapytani o Złotą Piłkę dla Lewandowskiego. Jednoznaczna odpowiedź
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze