Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

Szczegół, który może boleć

Niemcy nie mieli litości dla Lewandowskiego. Wyciągnęli jeden fakt, wbili bolesną szpilkę Polakowi

2023-02-26 9:09

Robert Lewandowski od kilku dni znajduje się pod ostrzałem zagranicznych mediów. Jego FC Barcelona już w lutym pożegnała się z europejskimi pucharami, co bez wątpienia jest sporym zaskoczeniem. Wielu ekspertów uważa, że kapitan reprezentacji Polski nie pomógł zespołowi tak, jak można było się tego spodziewać. Krytycznie do poczynań Lewandowskiego podchodzą również niemieckie media.

Raczej niewielu kibiców z Barcelony liczyło, że Blaugrana już w tym sezonie zdobędzie Ligę Mistrzów, ale też niewielu spodziewało się, że występ w europejskich pucharach dobiegnie końca tak szybko. Zespół prowadzony przez Xaviego udział na międzynarodowej arenie zakończył już w lutym, a w 1/16 finału Ligi Europy nie dał rady Manchesterowi United. Po tym spotkaniu dość mocno obrywa się Robertowi Lewandowskiemu.

Niemcy boleśnie o Lewandowskim. Wypominają jeden szczegół

Kapitan reprezentacji Polski wejście do Barcelony miał bardzo mocne. Był wiodącą postacią tego zespołu, regularnie wpisywał się na listę strzelców i często zachwycał swoimi występami. Po mistrzostwach świata Lewandowski zgubił formę i jego gra wygląda zdecydowanie gorzej. Eksperci zarzucają mu, że nie pomógł Blaugranie w europejskich pucharach w takim stopniu, na jaki liczono. Boleśnie podsumowali go również niemieccy dziennikarze. - W ciągu ośmiu lat spędzonych w Bayernie nigdy nie doświadczył takiej porażki na poziomie europejskim - czytamy na portalu sport1.de.

Drużyna z Monachium zawsze dochodziła co najmniej do 1/8 finału Ligi Mistrzów ze swoim środkowym napastnikiem, a w 2020 roku nawet razem świętowali triumf w tych rozgrywkach - przypominają dziennikarze. - Czy Lewandowski zaryzykował ze swoim przejściem do Barcelony zeszłego lata? Przynajmniej czysto sportowe wyniki w międzynarodowych zawodach na to wskazują. Lewandowski, żegnając się z mistrzami Niemiec, powiedział, że chce poszukać nowego wyzwania - oceniono.

Sonda
Czy Robert Lewandowski zostanie królem strzelców La Liga w sezonie 2022/23?
PKO Bank Polski Ekstraklasa Raport 20.02
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze