Robert Lewandowski

i

Autor: AP PHOTO Robert Lewandowski

"kosztowne" trafienie

Robert Lewandowski strzela gole, a ręce zaciera... Bayern Monachium! Gol z Manchesterem United miał szczególną wagę

2023-02-25 17:44

Robert Lewandowski zrobił latem bardzo dużo, by przekonać Bayern Monachium do wytransferowania go do Barcelony. Ostatecznie to się udało i Polak przeniósł się do „Dumy Katalonii” ale Bawarczycy zapewnili sobie nie tylko sowitą kwotę odstępnego, ale też bonusy. I właśnie jeden z tych bonusów został aktywowany.

Trzeba przyznać, że ostatnie miesiące nie są łatwe dla Roberta Lewandowskiego. Mundial, mimo dwóch zdobytych bramek, nie był dla niego zbytnio udany, a po powrocie do klubu jego forma nie przypomina tej z jesieni. Owszem, Lewandowski wciąż trafia do siatki, ale nie tak często i jego bramki nie mają takiego znaczenia (wyłączając Superpuchar Hiszpanii, gdzie Lewandowski był kluczowy dla triumfu Barcelony). Słabsza forma jest wypominana Lewemu tym bardziej teraz, gdy jego drużyna odpadła z Ligi Europy po dwumeczu z Manchesterem United. I nie dość, że traci ona masę pieniędzy przy tak szybkim odpadnięciu, to jeszcze musi... dopłacić Bayernowi za Lewandowskiego!

Znamienna bramka Roberta Lewandowskiego

Robert Lewandowski zdobył bramkę w rewanżowym starciu Barcelony z Manchesterem United, ale to do awansu nie wystarczyło. Hiszpańskie media nie miały wątpliwości, że Polak, mimo gola, nie miał takiego wpływu na wynik i zespół, jak można oczekiwać od zawodnika tej klasy. Co ciekawe, ten gol nie miał znaczenia w kwestii awansu, ale miał znaczenie finansowe.

Robert Lewandowski strzelał dla Barcelony w każdych rozgrywkach w tym sezonie, w jakich wziął udział i udało mu się zebrać już 25 trafień. Okazuje się jednak, że tym samym spełnił warunek umowy zawartej między jego byłym, a obecnym klubem i teraz Barcelona, właśnie za fakt, że Lewandowski zdobył 25 bramek, musi dopłacić Bayernowi kolejne 1,25 mln euro.

Ulubione piosenki Roberta Lewandowskiego. Oto jego playlista!
Najnowsze