Autor: AP PHOTO/JOAN MONFORT Robert Lewandowski

Mocna opinia

Rosjanin nie hamował się, mówiąc o Robercie Lewandowskim. Wyrzucił z siebie całą złość

2023-10-30 17:47

Robert Lewandowski wrócił do gry po kilku tygodniach przerwy spowodowanej kontuzją, ale nie pomógł kolegom w El Clasico. FC Barcelona pomimo prowadzenia 1:0 przegrała z Realem Madryt 1:2 i musiała przełknąć gorzką pigułkę. Podobnie jak Polak, który wszedł na boisko z ławki, ale nie pokazał nic szczególnego. Powrót "Lewego" mocno skomentował m.in. rosyjski ekspert. Rosjanin wyrzucił z siebie całą złość, mówiąc o Lewandowskim.

Robert Lewandowski miał przerwę od 4 października, ale w sobotę po ponad trzech tygodniach wrócił do gry. Jego walka z czasem była jednym z głównych tematów przed El Clasico, które dostarczyło mnóstwo emocji. Przez dłuższą część meczu FC Barcelona prowadziła przed własną publicznością 1:0 po golu Ilkaya Gundogana, ale w drugiej połowie sprawy w swoje ręce wziął Jude Bellingham. Angielski gwiazdor Realu Madryt rozpoczął swój popis w 68. minucie, notując efektowne trafienie z dystansu, a w doliczonym czasie gry zapewnił "Królewskim" cenne trzy punkty. Odwrócenie losów meczu zbiegło się w czasie z powrotem Lewandowskiego, który w 61. minucie zmienił Ferrana Torresa i prosto z murawy musiał pogodzić się z pogonią Realu.

QUIZ: Jak dużo wiesz o osiągnięciach Roberta Lewandowskiego?

Pytanie 1 z 11
Na początek coś prostego. Ile razy Lewandowski został mistrzem Niemiec?

Rosjanin nie patyczkował się, mówiąc o Lewandowskim

Niefortunna zmiana Lewandowskiego odbiła się szerokim echem m.in. w... Rosji. Jeden z tamtejszych ekspertów, Wadim Łukomski, kompletnie nie może zrozumieć tej decyzji Xaviego. Jego zdaniem wymiana Ferrana Torresa na Polaka była bezsensowna i niepotrzebna. Na potwierdzenie swych słów przytoczył nawet konkretne statystyki!

"Lewandowski wszedł za Ferrana w 61. minucie. Dlaczego? Skoro na tym etapie Barca miała 45 proc. posiadania piłki i potrafiła grać w kontratakach? To dosłownie jedyny scenariusz, w którym Ferran byłby bardziej odpowiedni, ale najwyraźniej Xavi z góry zdecydował, że da Polakowi dokładnie pół godziny" - napisał Rosjanin w felietonie dla portalu sports.ru.