Leo Messi

i

Autor: AP Leo Messi

Szef Barcelony mówi o Messim. Ten scenariusz szokuje

2021-10-08 16:50

Piłkarski świat powoli oswaja się z faktem, że Leo Messi jest zawodnikiem Paris Saint-Germain. Jeszcze do niedawna jednak na jego pozostanie do samego końca wierzyła FC Barcelona. Teraz głos w tej sprawie zabrał szef Katalończyków, Joan Laporta. Jego słowa mogą szokować, wizja, jaką roztaczał, wyglądała nieprawdopodobnie!

Przez lata nikt chyba nie był sobie w stanie wyobrazić Leo Messiego w innym klubie niż FC Barcelona. A jednak opłakana sytuacja finansowa "Dumy Katalonii" sprawiła, że latem musiało dojść do mimo wszystko niespodziewanego rozstania sześciokrotnego zdobywcy Złotej Piłki z ekipą z La Liga. Wywołało to prawdziwy szok nie tylko wśród kibiców ekipy z Camp Nou, ale i w całym środowisku piłkarskim - smiało można powiedzieć, że doszło do wydarzenia epokowego.

Zobacz też: Ważny piłkarz Lecha Poznań spowodował wypadek po pijaku! Miał prawie promil alkoholu

Jak poinformowano, FC Barcelona po prostu nie mogła sobie pozwolić na przedłużenie kontraktu z Leo Messim i to nawet pomimo faktu, że Argentyńczyk był gotów zejść z zarobkami o połowę. Teraz nowe światło na sprawę rzuca Joan Laporta. Nowy szef Katalończyków stwierdził, iż pozostawał w nadziei, że piłkarz... zgodzi się grać za darmo. - Nie mogłem mu tego zaproponować, ale liczyłem, że to zaproponuje - stwierdził sternik Barcelony dla "RAC 1", czym mocno zaskoczył, a wręcz zszokował opinię publiczną.

Zobacz też: Nicola Zalewski w gigantycznych opałach. Impreza z kumplem zamiast kadry, na którą nie przyjechał z powodu żałoby

Ponadto dodał, że w takiej sytuacji władze La Liga mogłyby pójść na ustępstwo, jako że teoretycznie zawodnik nie może zejść z kontraktem o ponad 50% niż miał dotychczas. To wszystko jednak pozostało wyłącznie w kwestii pobożnych życzeń. Prawda okazała się dużo bardziej brutalna niż ktokolwiek w szeregach "Dumy Katalonii" przypuszczał. Zawodnik pożegnał się z Camp Nou i na zasadzie wolnego transferu zasilił Paris Saint-Germain.

Adam Kownacki przed rewanżem z Heleniusem l Andrzej Kostyra
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze