Robert Lewandowski

i

Autor: AP Photo Robert Lewandowski

Wielka kasa dla Barcy

Ta informacja gruchnęła jak grom z jasnego nieba. Barcelona wydała komunikat. Ważna sprawa w kontekście Lewandowskiego

2022-08-12 14:59

FC Barcelona już w sobotę zainauguruje nowy sezon ligi hiszpańskiej. Nadzieje przed rozgrywkami są ogromne, zwłaszcza po wielkich transferach jakich dokonała Duma Katalonii. Klub wciąż boryka się jednak z problemami finansowymi i nie jest jasne, czy nowi zawodnicy zostaną zarejestrowani. W piątek pojawiła się jednak bardzo ważna informacja w tym kontekście oraz w spawie możliwego debiutu Roberta Lewandowskiego.

Wielu kibiców i ekspertów mogło przecierać oczy ze zdumienia, patrząc na działania FC Barcelona na rynku transferowym. Wszak nie tak dawno mówiło się o ogromnych problemach finansowych klubu, a tymczasem zaczęto wydawać ogromne pieniądze na nowych zawodników. Niektóre kwoty przekraczały 50 milionów euro, co jak na klub z kryzysem jest sporą sumą.

Z tym klubem Lewandowski nie chciałby zagrać? Wymowne słowa, jasna deklaracja

Wielkie pieniądze dla Barcelony. Co z rejestracją zawodników

Na Camp Nou przyszli Robert Lewandowski, Raphinha, Jules Kounde, czy Franck Kessie. Problem jednak w tym, że nowych zawodników trzeba jeszcze zarejestrować, co okazuje się największym problemem FC Barcelona. Władze La Liga są nieprzejednane i dotychczas nie pozwoliły Blaugranie zarejestrować piłkarzy ze względu na brak spełnienia warunków finansowych.

Zbigniew Boniek szczerze o Paulo Sousie. Dalej byłby selekcjonerem, gdyby on był prezesem! Nie wierzymy!

Sonda
Czy Robert Lewandowski zagra w pierwszym meczu sezonu La Liga?

Dlatego pojawiło się wiele znaków zapytania wokół możliwego debiutu Lewandowskiego w najbliższym meczu ligowym. Barcelona na Camp Nou zmierzy się z Rayo Vallecano. W piątek pojawiła się istotna informacja z Blaugrany. Chodzi o sprzedaż 24,5 procent udziałów w spółce Barca Studios, która zarządza klubowymi projektami wideo. Zasili to konta Barcelony o 100 mln euro.

Kwota powinna być wystarczająca, aby zarejestrować chociaż kilku nowych zawodników. Według wielu medialnych doniesień priorytetem jest rzecz jasna Robert Lewandowski i to on w pierwszej kolejności będzie zgłoszony do rozgrywek. Jest więc spora szansa, że Barcelona uniknie wielkiej kompromitacji i Polak w sobotę będzie do dyspozycji trenera.

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze