Bartosz Bereszyński, Karol Linetty

i

Autor: CyfraSport Bartosz Bereszyński, Karol Linetty

Transferowa ofensywa

Bartosz Bereszyński trafi do Napoli? Były kadrowicz o ewentualnym transferze do włoskiego giganta

2022-12-21 14:44

Wszystko wskazuje na to, że w nowym roku Bartosz Bereszyński zmieni klub. Po pięciu latach występów w Sampdorii Genua ma przenieść się do Napoli. Podobno wszystkie szczegóły transferu są dopięte. Były reprezentant Włoch Giuseppe Dossena w niedawnej rozmowie z naszym portalem wskazał co mogło przekonać władze Napoli do Polaka.

Jest kapitanem, ma cechy przywódcze

Włoch ocenił występ Bartosza Bereszyńskiego na mistrzostwach świata. Przypomniał, czy imponował w Sampdorii. - W spotkaniu z Francją wyglądał bardzo dobrze, sprawiał spore problemy francuskiej defensywie, ale sam w grze defensywnej świetnie wywiązywał się ze swoich obowiązków - ocenił Giuseppe Dossena w rozmowie z naszym portalem. - Miał niewdzięczne zadanie, grał bowiem na Dembele i trzeba przyznać, że nie pozwolił mu za bardzo rozwinąć skrzydeł. Bereszyński cieszy się w Genui olbrzymim szacunkiem. Nosi opaskę kapitańską Sampdorii, ma cechy przywódcze. Kibice go szanują. Mówimy o doświadczonym zawodniku, który gra we Włoszech ponad pięć lat - charakteryzował kadrowicza.

W Napoli będzie miał mocnych rywali

Czy Bereszyński ma szanse na regularne występy w Napoli? - Trudno mi teraz wyrokować, czy Luciano Spaletti będzie regularnie na niego stawiał - zaznaczył. - Ale w futbolu taka uniwersalność, wymienność pozycji jest bardzo cenna. Transfer do Napoli, o ile do niego dojdzie, będzie nagrodą, ale i wyzwaniem dla samego Bereszyńskiego. Na ile go jednak zdążyłem poznać wiem, że w Neapolu nie zadowoli się rolą rezerwowego. Rywali miałby bardzo mocnych - zwrócił uwagę były włoski mistrz świata.

Sonda
Czy Czesław Michniewicz nadal powinien być selekcjonerem reprezentacji Polski?
Najnowsze