Arkadiusz Milik Polska

Autor: archiwum se.pl Arkadiusz Milik Polska

EL. MME: Polska U21 rozgromiła Maltę. Hat-trick Milika

2013-11-15 21:05

Arkadiusz Milik strzelił trzy gole i walnie przyczynił się do zwycięstwa reprezentacji Polski do lat 21 z rówieśnikami z Malty 5:1. Dzięki wygranej Polacy wrócili na pierwsze miejsce w grupie 7 eliminacji młodzieżowych mistrzostw Europy.

Polacy do wyjazdowego meczu z Maltą przystępowali jako trzeci zespół grupy 7 ze stratą jednego punktu do lidera Turcji. Po okazałym zwycięstwie 5:1 biało-czerwoni zostali liderem z 12-punktowym dorobkiem.

Od samego początku Polacy zaciekle atakowali, ale piłka po strzałach Piotra Zielińskiego, Dominika Furmana, czy Arkadiusza Milika nie chciała wpaść do bramki. Ten ostatni rozwiązał worek z bramkami w 28. minucie. Chwilę później Zieliński trafił w słupek. Tuż przed końcem pierwszej połowy na 2:0 podwyższył Milik.

Przeczytaj koniecznie: Klęska Wisły Kraków w sparingu w Słowacji

Mlik skompletował hat-tricka strzelając jeszcze piątego gola dla biało-czerwonych. Wcześniej bramkarza malty zdołali jeszcze pokonać Michał Chrapek i Bartłomiej Pawłowski. Gospodarze odpowiedzieli w ostatniej minucie spotkania, strzelając gola z rzutu karnego.

Dzięki zwycięstwu podopieczni Marcina Dorny wrócili na pierwsze miejsce w grupie. Polacy mają dwa punkty więcej od drugiej Turcji, która rozegrała jeden mecz mniej. Kolejny mecz Polska U-21 rozegra 19 litopada z Grecją w Krakowie.

Malta - Polska 1:5 (0:2)
Stephen Pisani (90) - Arkadiusz Milik (28,43,66), Michał Chrapek (55), Bartłomiej Pawłowski (60)

Polska: Jakub Szumski – Daniel Dziwniel, Rafał Janicki, Wojciech Golla, Bartosz Bereszyński – Michał Chrapek, Dominik Furman (Damian Dąbrowski 75'), Bartłomiej Pawłowski (Mateusz Lewandowski 63'), Piotr Zieliński, Paweł Wszołek – Arkadiusz Milik (Piotr Parzyszek 69')