Jerzy Brzęczek

i

Autor: Cyfra Sport Jerzy Brzęczek

Jasny przekaz byłego selekcjonera

Jerzy Brzęczek nie hamował się, mówiąco wyborze selekcjonera. Powiedział to wprost, zwrócił uwagę na kluczową kwestię

2023-01-23 9:01

We wtorek poznamy nazwisko nowego selekcjonera reprezentacji Polski. Wciąż nie wiadomo, kto poprowadzi biało-czerwonych w najbliższych miesiącach i nie brakuje dyskusji na temat tego, czy powinien być to Polak, czy też zagraniczny trener. W tej kwestii wypowiedział się również Jerzy Brzęczek, który jednocześnie zwrócił uwagę na istotny szczegół w pracy nowego selekcjonera.

Cezary Kulesz poinformował już oficjalnie, że prezentacja nowego selekcjonera nastąpi we wtorek na konferencji prasowej na PGE Narodowym. W tym, kto obejmie reprezentację Polski wciąż napływają sprzeczne informacje, bo choć mówiło się o Paulo Bento, niedawno okazało się, że Portugalczyk na razie nie planuje podróży do Polski, co oznaczałoby, że trenerem biało-czerwonych nie zostanie. Do końca nie będzie wiadomo, na kogo padł wybór prezesa PZPN.

Jerzy Brzęczek wprost. To mówi o zadaniach nowego selekcjonera

Przez długie tygodnie trwała debata, kto byłby najlepszym wyborem dla Polski. Jedni mówili, że trener zagraniczny, a inni twierdzili, że musi być to rodzimy szkoleniowiec. Jerzy Brzęczek w rozmowie z Polsatem Sport zauważa natomiast, że dla nowego selekcjonera wyzwaniem może być mentalność kibiców z Polski i cała otoczka wokół kadry. - Uważam, że selekcjonerem powinien być Polak, co nie oznacza, że jak będzie ktoś z zagranicy, to nie będziemy go wspierać. Na pewno dla zagranicznego selekcjonera nie będzie to łatwy okres. Są trudne mecze, ale jest również wymagająca mentalność, specyfika wszystkiego, co się dzieje wokół kadry - stwierdził były selekcjoner reprezentacji Polski.

- Czasu jest bardzo mało. Zaczynamy eliminacje bardzo trudnymi meczami. Wyjazd do Czech, z którymi nigdy nam się łatwo nie grało. To będzie kwestia szybkiego zarządzania i poznania tej reprezentacji, podejmowania decyzji personalnych, jeśli chodzi o te pierwsze spotkania - zauważył Brzęczek.

Sonda
Skąd powinien pochodzić selekcjoner reprezentacji Polski?
2. Jerzy Brzęczek: Polskich trenerów się nie docenia

Paulo Bento trenerem Biało-Czerwonych? Kim jest "pożeracz pucharów"? Co zmieni w grze Polaków?

Posłuchaj i poznaj bliżej prawdopodobnego selekcjonera polskiej kadry!

Listen on Spreaker.
Najnowsze