Jakub Moder, reprezentacja Polski

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Moder w meczu Polska - Szwecja

Wciąż jest to odległa perspektywa

Poznaliśmy termin powrotu Jakuba Modera? Angielscy dziennikarze nie mają wątpliwości

2022-10-22 16:50

Mistrzostwa świata za pasem, już za niespełna miesiąc 32 reprezentacje powalczą o zwycięstwo w światowym czempionacie. Selekcjoner reprezentacji Polski niestety nie będzie mógł podczas mundialu skorzystać ze wszystkich kluczowych piłkarzy, a największym nieobecnym jest z pewnością Jakub Moder. Piłkarz Brighton przechodzi aktualnie rehabilitację po zerwaniu więzadeł krzyżowych. Angielscy dziennikarze podają jednak, że znany jest już wstępny termin jego powrotu na boisko!

Świetna forma, a następnie poważny uraz

Kiedy Jakub Moder przechodził z Lecha Poznań do Brighton & Hove Albion, wiązano z nim spore nadzieje. Początek polskiego pomocnika w nowym klubie nie był imponujący, ale z czasem wywalczył on sobie miejsce w wyjściowym składzie, stając się jednym z kluczowych elementów układanki Grahama Pottera. Co więcej, 23-latek bardzo dobrze prezentował się także w narodowej reprezentacji. Wydawało się, że będzie jednym z zawodników, na których selekcjoner Czesław Michniewicz będzie chciał oprzeć grę reprezentacji Polski.

Podczas kwietniowego meczu Premier League przeciwko Norwich City wszystko zawaliło się jednak niczym domek z kart. W samej końcówce tego starcia Moder doznał urazu, a pierwsze diagnozy mówiły o naprawdę długiej pauzie. Czarny scenariusz niestety się ziścił – środkowy pomocnik doznał zerwania więzadeł krzyżowych w kolanie, co oznaczało minimum półroczną przerwę. Wówczas było już wiadomo, że 23-latek nie zdąży wykurować się na mistrzostwa świata w Katarze.

Rehabilitacja i powrót

Od czasu odniesienia urazu Moder przeszedł dwie operacje kontuzjowanego kolana. Druga z nich miała miejsce dopiero pod koniec lipca, co mocno opóźniło jego powrót do pełni sprawności. Reprezentant Polski od tego czasu wytrwale pracuje jednak nad wyleczeniem kontuzji i wg dziennikarzy „The Athletic” robi coraz większe postępy. Jak na razie środkowy pomocnik ćwiczy jednak głównie na siłowni, szczególnie wzmacniając dolne partie ciała. Wg angielskich dziennikarzy nowy opiekun „Mew” Roberto de Zerbi gorąco wierzy, że zawodnik powróci do gry w marcu 2023 roku. Jest to wstępny termin powrotu byłego piłkarza Lecha do gry.

Jakub Moder – przebieg kariery

Jakub Moder jest wychowankiem poznańskiej Warty, ale szerszej publiczności dał się poznać dopiero jako piłkarz lokalnego rywala – Lecha. To właśnie w barwach „Kolejorza” stał się jednym z najlepszych piłkarzy ekstraklasy, zwracając tym samym uwagę wielu zagranicznych klubów. Ostatecznie – w październiku 2020 roku – zdecydował się na przenosiny do Brighton, które zapłaciło za niego 11 mln euro. Jego dotychczasowy bilans w barwach angielskiego klubu to 45 występów i 2 gole. 23-latek ma już na swoim koncie także 20 meczów w pierwszej reprezentacji Polski. Zdobył w nich 2 bramki.

Sonda
Czy reprezentacja Polski wyjdzie ze swojej grupy na mistrzostwach świata w Katarze?
Lista najlepiej zarabiających polskich piłkarzy. Lewandowski nie ma sobie równych!
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze