Tak Thiago Cionek złapał przestępcę! Opowiedział o swoim bohaterskim czynie

2020-04-04 20:18 DaO
Thiago Cionek, Wojciech Szczęsny
Autor: Michał Wielgus/Super Express Thiago Cionek i Wojciech Szczęsny

Nie każdy ma w sobie tyle odwagi, aby będąc świadkiem przestępstwa zareagować w jakikolwiek sposób. To jak powinno się reagować na niektóre zachowania pokazał reprezentant Polski Thiago Cionek. Obrońca z brazylijskimi korzeniami niedawno został bohaterem we Włoszech po tym, jak ujął złodzieja. Teraz opowiedział o okolicznościach całego zdarzenia.

Od kiedy tylko Cionek trafił do polskiej ligi dał się poznać jako piłkarz nieustępliwy i jako ten, który nie odstawia nogi. Nigdy nie można było mu odmówić zaangażowania. Jego charakter dał o sobie znać również poza boiskiem. W marcu włoskie media szeroko rozpisywały się o wydarzeniu z udziałem reprezentanta Polski. Cionek złapał bowiem złodzieja.

Koronawirus DEWASTUJE wielkie plany Cristiano Ronaldo. Musi uzbroić się w cierpliwość

Sytuacja miała miejsce w Ferrarze w jednym ze sklepów nazywanych tabaccherią. Można nabyć tam przede wszystkim wyroby tytoniowe i inne pomniejsze rzeczy. Piłkarz był świadkiem kradzieży, ale co więcej nie pozostał bierny. W rozmowie z "Przeglądem Sportowym" opowiedział o całej sytuacji. - Miałem biegać. Idąc w kierunku garażu, zobaczyłem, że z tabaccherii ktoś ucieka sprintem. Właściciel stał w szoku przy kasie i widać było, że coś jest nie tak - powiedział.

Koronawirus: Piłkarze z Niemiec pomagają w SUPERMARKETACH. Narażają się, by inni mieli lepiej!

- Nie zastanawiałem się długo, tylko zacząłem pościg. W końcu i tak byłem gotowy, żeby iść biegać. (...) Nie wiedziałem, co ukradł, ale ruszyłem za nim. Złapałem go po dwustu metrach. Okazało się, że zabrał pakiet papierosów - wyjaśnił Cionek. Reprezentant Polski już wcześniej dostał gratulacje od burmistrza miasta Alana Fabbriego.

Najnowsze