Koronawirus: Piłkarze Wolfsburga pomagają w SUPERMARKETACH. Narażają się, by inni mieli lepiej!

2020-04-04 9:17 JWa
sklep
Autor: pixabay.com

Piłkarze grającego w Bundeslidze VfL Wolfsburg zaangażowali się na poważnie w pomoc ludziom, którzy w trakcie pandemii koronawirusa muszą pracować. Sześciu zawodników niemieckiego klubu udało się do supermarketu, by dać aktywne wsparcie załodze sklepu. Sportowcy chwycili się za palety pełne towarów, by wyłożyć je na półkach i samemu się narażając, pomóc innym w tym trudnym czasie.

Sześciu piłkarzy VfL Wolfsburg nie zamierza siedzieć bezczynnie podczas pandemii koronawirusa. Z racji tego, że są zdrowi włączyli się oni aktywnie do akcji "Dziękujemy bohaterom dnia codziennego". Udali się do supermarketu, by wesprzeć obsługę sklepu. Sportowcy wykładali towar na półkach. - Chcemy w ten sposób pokazać, że również jesteśmy częścią społeczeństwa i chcemy nie tylko pomagać, ale staramy się dawać także przykład - skomentował akcję piłkarz Maximilian Arnold.

Super Raport 03.04 - Goście: Leszek Miller, prof. Zbigniew Lew-Starowicz.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Wtórował mu kolega z boiska Josuha Guilavogui. Francuz uważa, że takie działanie może także zmobilizować innych do pomocy. W jego opinii to nadrzędny cel całej akcji. - To dla nas bardzo ważna akcja, bo chcemy, by inni także zastanowili się nad tym, co mogą zrobić, by codzienność w tym trudnym momencie była lepsza - skomentował.

Wolfsburg to tylko jeden z klubów Bundesligi, który zaangażował się w pomoc podczas pandemii koronawirusa. Już wcześniej piłkarz FC Augsburg wnosili skrzynki z piciem dla medyków, a Javi Martinez ruszył ze wsparciem Czerwonemu Krzyżowi w Gruenwald.

Jak koronawirus wpływa na sport? Przeczytaj:

Najnowsze