Marcin Oleksy

i

Autor: Cyfrasport Marcin Oleksy

Echa gali FIFA w Paryżu

Tomasz Kuszczak o wyróżnieniu dla Marcina Oleksego. "Pokazał, że warto marzyć, jest motywacją dla innych"

2023-03-05 10:17

Marcin Oleksy został ostatnio wyróżniony. Podczas gali FIFA w Paryżu piłkarz amp futbol otrzymał nagrodę Puskasa dla najładniejszego gola w 2022 roku. Jego rywalami byli: Brazylijczyk Richarlison i Francuz Dimitri Payet. Na gali obecny był także Tomasz Kuszczak, były bramkarz reprezentacji Polski, który tak skomentował osiągnięcie gracza Warty Poznań.

Sukces Oleksego przyczyni się do zainteresowania amp futbolem

Były kadrowicz docenił wysiłek i sukces zawodnika amp futbolu. - Oleksy konkurował z najlepszymi piłkarzami, którzy znani są na całym świecie - powiedział Tomasz Kuszczak w rozmowie z naszym portalem. - Nie grał na mistrzostwach świata, ale pokazał, że warto marzyć. Strzelił pięknego gola, który został zauważony na całym świecie i doceniony przez FIFA. Nie dostał tej nagrody za darmo. Trzeba docenić jego wysiłek i trud. Cieszyłem się z jego sukcesu. To był miły gest ze strony FIFA. Polski akcent na gali. Tym razem nie został wyróżniony Robert Lewandowski, ale inny Polak. Myślę, że sukces Oleksego przyczyni się do zainteresowania amp futbolem. Ważne, żeby jego zwycięstwo nie przeszło bez echa - podkreślił.

Doświadczył tragedii, ale nie poddał się

Oleksy nie ukrywał radości, że został wyróżniony przez FIFA. - Występ na gali, wśród tylu wyśmienitych postaci ze świata futbolu, był dla niego ogromnym przeżyciem - przyznał były bramkarz. - Dostał od nich burzę oklasków. To bardzo skromny człowiek. Odbierając nagrodę powiedział mądre słowa, które zapadły mi w pamięć. Nie miał w życiu lekko, musiał zmierzyć się z wieloma przeciwnościami. Wprawdzie doświadczył tragedii, to jednak nie poddał się. Potrafił się podnieść. Amputowano mu nogę, cały czas uprawia sport. Jego historia stanowi motywację dla innych ludzi, którzy także zostali doświadczeni przez los. Mimo nieszczęścia nie poddają się, walczą, uprawiają sport, który jest ważny w ich życiu - wyznał Kuszczak na naszym portalu.

Sonda
Kto zostanie mistrzem Polski 2022/23?
PKO Ekstraklasa Raport 27.02
Tomasz Kuszczak

i

Autor: Cyfra Sport Tomasz Kuszczak
Nasi Partnerzy polecają
Najnowsze