Robert Lewandowski

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Xavi podjął decyzję względem Lewandowskiego. Zachowanie Polaka było kluczowe

2022-06-01 16:52

Robert Lewandowski bardzo jasno zakomunikował, że chce opuścić Bayern Monachium tak szybko, jak to możliwe. Nie jest też żadną tajemnicą, że bardzo zdeterminowana do pozyskania Polaka jest FC Barcelona. Zdaniem mediów, Xavi nie chce wypowiadać się na temat transferu, ale dał na niego zielone światło. Co ciekawe, trener „Dumy Katalonii”, mimo takiego zainteresowania ze strony klubu, nawet… nie rozmawiał z Lewandowskim! Powodem miało być natomiast zachowanie napastnika.

Robert Lewandowski postawił sprawę swojego odejścia na ostrzu noża. Na konferencji prasowej reprezentacji Polski powiedział, że nie wyobraża sobie dalszej współpracy z Bayernem oraz stwierdził, że transfer będzie najlepszym rozwiązaniem dla obu stron. Władze klubu były zaskoczone tak mocnymi słowami Polaka i muszą zastanowić się, co zrobić z tym niewygodnym tematem – czy pozwolić na transfer, naginając się o żądań napastnika, czy pozostawić go w klubie i ryzykować złą atmosferę w szatni na cały kolejny sezon. Wiadomo natomiast, że FC Barcelona będzie starała się przekonać Bayern do transferu, a pierwsza oferta już miała wpłynąć do klubu z Bawarii. Kataloński dziennik „Sport” informuje, że Xavi w pełni popiera pomysł sprowadzenia Lewandowskiego, choć… osobiście nie przekonywał go do tego ruchu, co jest ciekawą informacją w kontekście tego, że Hiszpan wcześniej spotkał się chociażby z Erlingiem Haalandem, zanim ten trafił do Manchesteru City.

Barcelona nie może kupić Lewandowskiego. Przełom w sprawie transferowej sagi, nie spełniają warunków

Postępowanie Lewandowskiego zaważyło na decyzji Xaviego

Zdaniem „Sportu” trener FC Barcelona chętnie widziałby napastnika o takiej klasie i stylu gry w swoim zespole. – Xavi dał zielone światło na jego transfer, ponieważ widzi Roberta Lewandowskiego jako napastnika z najwyższej półki i jest przekonany, że idealnie pasowałby do proponowanej przez niego gry – czytamy. Hiszpańskie media informują jednak, że Xavi mimo poparcia dla transferu nawet nie kontaktował się z Lewandowskim, tak jak miało to miejsce choćby w przypadku Erlinga Haalanda.

Niemiec ostro atakuje Lewandowskiego. Żąda nauczki dla Polaka, zupełnie się nie patyczkował

Dlaczego trener „Dumy Katalonii” podjął taką decyzję względem Polaka? Hiszpanie wskazują na to, że zaważyło zachowanie samego Lewandowskiego, który bardzo jasno dał do zrozumienia, że chce występować w Barcelonie. Xavi uznał więc, że nie ma konieczności osobistej rozmowy z napastnikiem, aby przekonywać go do transferu.

Tomaszewski uderza w Lewandowskiego
Najnowsze