Zbigniew Boniek

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

tego już za wiele

Zbigniew Boniek nie wytrzymał po kompromitującym meczu Mołdawia - Polska! To już było za dużo, mocny wpis

2023-06-21 7:43

Przegrana reprezentacji Polski z Mołdawią na wyjeździe sprawiła, że media społecznościowe zapłonęły nie tylko od memów wyśmiewających boiskowe wydarzenia, ale również od mocnych komentarzy kibiców, dziennikarzy i ekspertów. Przy okazji takiego spotkania niezwykle aktywny był na Twitterze również Zbigniew Boniek, który nie gryzł się w język po tym, co zobaczył.

Mecze reprezentacji Polski niezmiennie wzbudzają ogromne emocje i nie inaczej było podczas spotkania Mołdawia - Polska w ramach eliminacji do przyszłorocznego Euro. Po pierwszej połowie kibice Biało-czerwonych oraz dziennikarze i eksperci nie kryli pozytywnych komentarzy pod adresem polskich piłkarzy, co jednak diametralnie zmieniło się w drugiej części spotkania. Trzy bramki dla Mołdawii sprawiły, że komplet punktów został w Kiszyniowie, a porażka Polaków 2:3 wywołała falę prześmiewczych memów i masę gorzkich wpisów. W tym te, których autorem jest Zbigniew Boniek.

Tego już było za wiele dla Zbigniewa Bońka! Po kompromitacji Polaków opublikował gorzkie słowa

Były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej przy okazji spotkań reprezentacji Polski jest niezwykle aktywny w mediach społecznościowych i nie inaczej było tym razem. Jeszcze przed startem drugiej połowy Boniek pisał nawet, że 4:0 dla Polaków to minimum. Retoryka zmieniła się jednak, kiedy prowadzenie objęli Mołdawianie.

- Po pierwszej połowie wydawało się ze 4 gole to obligo!!!! Drugie 45 minut do totalna kompromitacja. Nie do wiary⚽️ - napisał na Twitterze były prezes PZPN, jednak to nie był koniec jego przemyśleń po zakończonym spotkaniu i blamażu w Mołdawii. - Ja sobie takiego meczu ⚽️🇵🇱 nie przypominam! Od 2-0 do 2-3 z tak nisko notowaną drużyną, szkoda gadać - dodał na zakończenie Zbigniew Boniek, gorzko podsumowując ostatni mecz Polaków.

Czy Fernando Santos powinien powołać Kamila Glika?