Zbigniew Boniek

i

Autor: Cyfra Sport Zbigniew Boniek

Mocny komentarz

Zbigniew Boniek ostro przejechał się po Stevenie Gerrardzie. Wytknął mu jedną rzecz, mogło zaboleć

2023-01-12 14:50

Trwa wybór selekcjonera reprezentacji Polski. W przestrzeni medialnej pojawia się naprawdę wiele różnych nazwisk z zagranicy oraz z Polski. Jednym z większych zaskoczeń było z pewnością pojawienie się możliwości sprowadzenia Stevena Gerrarda, byłego trenera Glasgow Rangers czy Aston Villi, znanego zdecydowanie bardziej z wielkiej kariery zawodniczej. Pomysł zatrudnienia Anglika jako selekcjonera polskiej kadry nie przypadł do gustu m.in. Zbigniewowi Bońkowi.

Każdy kolejny dzień od końca umowy Czesława Michniewicza przynosi coraz to nowsze, często również coraz dziwniejsze, doniesienia na temat jego ewentualnego następcy. Choć najczęściej przejawiają się nazwiska Vladimira Petkovicia czy Herve Renarda (jeśli mówimy o zagranicznych trenerach), to nie brakuje bardziej intrygujących propozycji. Niemałą burzę wywołała informacja, że PZPN prowadzi rozmowy ze Stevenem Gerrardem, a później pojawiła się także wieść, że Cezary Kulesza kontaktował się nawet z... Diego Simeone! Wracając jednak do Gerrarda, jego kandydaturę mocno skrytykował były prezes PZPN, Zbigniew Boniek, w rozmowie z Canal+ Sport.

Boniek ostro o kandydaturze Gerrarda, wskazuje, w czym problem

Zbigniew Boniek już nie raz włączał się do dyskusji na temat przyszłego selekcjonera. W rozmowie z „Super Expressem” wskazywał, że znaczenia nie ma narodowość, a kompetencje i nie chciał, by każdego obcokrajowca traktowano w Polsce jako cudotwórcę. W podobnym tonie jest jego wypowiedź na temat Stevena Gerrarda, który może oczarować kibiców swoim nazwiskiem słynnym na cały świat, ale jako trener jeszcze nie ma zbyt wielkiego doświadczenia.

Jeśli przyjdzie Gerrard... Każdy polski trener, który został wymieniony w ostatnim czasie, byłby lepszy od Gerrarda, który o polskiej reprezentacji nic nie wie – stwierdził bez ogródek Zbigniew Boniek w programie "Transferowy Młyn" na Canal+ Sport.

Sonda
Skąd powinien pochodzić selekcjoner reprezentacji Polski?

Konferencja z udziałem Ronaldinho Gaúcho o 13:00, a stadion nieprzygotowany?

Posłuchaj, jak Pierwsza Zmiana VOX FM postawiła na nogi radomski świat sportu!

Listen on Spreaker.
Najnowsze