Wojciech Szczęsny i Cristiano Ronaldo

i

Autor: AP Photo/Luca Bruno Wojciech Szczęsny i Cristiano Ronaldo po meczu z FC Porto. Czy to ostatni sezon wspólnej gry?

Czarne chmury nad Juventusem. Serie A bez Starej Damy?!

2021-05-10 15:00

Prezes Włoskiej Federacji Piłkarskiej (FIGC) ostrzegł, że jeśli Juventus Turyn nie wycofa się z Superligi, zostanie wyrzucony z rozgrywek ekstraklasy w Italii. - Szkoda byłoby mi kibiców, ale takie są zasady i obowiązują wszystkich - powiedział Gabriele Gravina.

Superliga to ogłoszony w kwietniu projekt autorstwa 12 spośród najbogatszych klubów na Starym Kontynencie, które chciały stworzyć własne rozgrywki, będące alternatywą dla europejskich pucharów pod egidą UEFA.

Arjen Robben zalał się łzami! Kumpel Lewandowskiego nie wytrzymał, gdy nadeszła jego nagroda

Po fali krytyki w ciągu kilku dni z rozgrywek wycofało się dziewięć spośród tych zespołów, w tym AC Milan i Inter Mediolan. Zaangażowane w niego są jeszcze tylko Juventus Turyn, Real Madryt i Barcelona.

- Zasady są jasne. Jeśli Juventus będzie nadal częścią Superligi, kiedy rozpocznie się następny sezon, nie będzie mógł uczestniczyć w Serie A. Mam nadzieję, że to się wkrótce skończy - podkreślił Gravina w rozmowie ze stacją radiową "Kiss Kiss" w Neapolu.

Do Superligi pierwotnie zgłosiło się także Atletico Madryt oraz sześć angielskich klubów: Manchester City, Manchester United, Chelsea Londyn, Arsenal Londyn, Tottenham Hotspur i Liverpool.

Legia Warszawa upokarzała swojego piłkarza?! Żona Marko Vesovicia wytoczyła potężne działa, mocne oskarżenia

Sonda
Czy podoba Ci się pomysł powstania Superligi?
Jan Tomaszewski martwi się o Lewandowskiego
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze