Inter Mediolan

i

Autor: Instagram / Inter Inter Mediolan

Inter Mediolan czeka rozbiórka! Mistrzowie Włoch sprzedadzą największe gwiazdy, odjedzie też trener

2021-05-26 9:56

Inter Mediolan dopiero co zdobył mistrzostwo Włoch, a już za chwilę może przejść całkowitą przebudowę i to w negatywnym tego słowa znaczeniu! Tamtejsze media informują, że właściciel klubu z Mediolanu podjął decyzję o sprzedaży części zawodników oraz rozstaniu się z trenerem. Wszystkiemu winna ma być pandemia koronawirusa, która przyniosła ogromne straty, a których nie są w stanie pokryć nawet sukcesy sportowe.

Inter Mediolan dwa sezony temu rozpoczął ofensywę, mającą na celu odzyskanie mistrzostwa Włoch. Do klubu sprowadzono Antonio Conte i wielu piłkarzy o światowej renomie. W pierwszym sezonie „Nerazzurri” nie zdobyli żadnego trofeum, choć doszli do finału Ligi Europy (ulegli w nim Sevilli). Rok później wszystko ułożyło się dla „Nerazzurrich” już dużo lepiej. Choć odpadli z krajowego pucharu, a w Lidze Mistrzów swoją przygodę zakończyli już na fazie grupowej, to w lidze zespół Antonio Conte okazał się w tym sezonie po prostu najlepszy. Przez długi czas to ich rywal zza miedzy, AC Milan, prowadził w tabeli, ale Inter wykazał się większą stabilnością i ostatecznie sięgnął po tytuł. Okazuje się jednak, że w kontekście walki o kolejne trofea nie ma to dużego znaczenia, ponieważ Antonio Conte i czołowi gracze „Nerazzurrich” mają lada chwila opuścić klub.

Raport z Opalenicy: drugi dzień zgrupowania

Ogromne kłopoty finansowe Interu

Zdaniem włoskich mediów rozstanie się z Antonio Conte to kwestia najbliższych dni. Włoski trener nie chciał zgodzić się na sprzedaż zawodników, a dodatkowo domagał się wzmocnień. Właściciel klubu, Steven Zhang, stwierdził jednak, że nie ma na to środków i co więcej, potrzebne są kolejne oszczędności. Dlatego Inter miał już porozumieć się z Conte w sprawie jego odejścia, a część zawodników znajdzie się na liście transferowej.

Władze Interu chcą uzyskać ze sprzedaży zawodników ok. 100 mln euro, a dodatkowo planują one także obniżkę płac u pracowników o 20% w stosunku do tych obecnych. Działanie te zostaną podjęte mimo tego, że Inter otrzymał pożyczkę z funduszu Oaktree na kwotę 275 mln euro. Prezes Interu twierdzi, że pieniądze te pozwolą jedynie na spokojne wprowadzenie zaplanowanych przez właściciela oszczędności.

Sonda
Czy śledzisz rozgrywki włoskiej Serie A?
Najnowsze