Inter Mediolan

i

Autor: Instagram / Inter Inter Mediolan

Inter Mediolan czeka rozbiórka! Mistrzowie Włoch sprzedadzą największe gwiazdy, odjedzie też trener

2021-05-26 9:56

Inter Mediolan dopiero co zdobył mistrzostwo Włoch, a już za chwilę może przejść całkowitą przebudowę i to w negatywnym tego słowa znaczeniu! Tamtejsze media informują, że właściciel klubu z Mediolanu podjął decyzję o sprzedaży części zawodników oraz rozstaniu się z trenerem. Wszystkiemu winna ma być pandemia koronawirusa, która przyniosła ogromne straty, a których nie są w stanie pokryć nawet sukcesy sportowe.

Inter Mediolan dwa sezony temu rozpoczął ofensywę, mającą na celu odzyskanie mistrzostwa Włoch. Do klubu sprowadzono Antonio Conte i wielu piłkarzy o światowej renomie. W pierwszym sezonie „Nerazzurri” nie zdobyli żadnego trofeum, choć doszli do finału Ligi Europy (ulegli w nim Sevilli). Rok później wszystko ułożyło się dla „Nerazzurrich” już dużo lepiej. Choć odpadli z krajowego pucharu, a w Lidze Mistrzów swoją przygodę zakończyli już na fazie grupowej, to w lidze zespół Antonio Conte okazał się w tym sezonie po prostu najlepszy. Przez długi czas to ich rywal zza miedzy, AC Milan, prowadził w tabeli, ale Inter wykazał się większą stabilnością i ostatecznie sięgnął po tytuł. Okazuje się jednak, że w kontekście walki o kolejne trofea nie ma to dużego znaczenia, ponieważ Antonio Conte i czołowi gracze „Nerazzurrich” mają lada chwila opuścić klub.

Raport z Opalenicy: drugi dzień zgrupowania

Ogromne kłopoty finansowe Interu

Zdaniem włoskich mediów rozstanie się z Antonio Conte to kwestia najbliższych dni. Włoski trener nie chciał zgodzić się na sprzedaż zawodników, a dodatkowo domagał się wzmocnień. Właściciel klubu, Steven Zhang, stwierdził jednak, że nie ma na to środków i co więcej, potrzebne są kolejne oszczędności. Dlatego Inter miał już porozumieć się z Conte w sprawie jego odejścia, a część zawodników znajdzie się na liście transferowej.

Władze Interu chcą uzyskać ze sprzedaży zawodników ok. 100 mln euro, a dodatkowo planują one także obniżkę płac u pracowników o 20% w stosunku do tych obecnych. Działanie te zostaną podjęte mimo tego, że Inter otrzymał pożyczkę z funduszu Oaktree na kwotę 275 mln euro. Prezes Interu twierdzi, że pieniądze te pozwolą jedynie na spokojne wprowadzenie zaplanowanych przez właściciela oszczędności.

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Najnowsze