Kiedy pogrzeb Diego Maradony? DATA pogrzebu Diego Maradony. Pogrzeb Maradony - kiedy się odbędzie?

2020-11-26 16:59 mso ch
Maradona
Autor: East News Maradona

DATA pogrzebu Diego Maradony. Pogrzeb Maradony - kiedy się odbędzie? Tysiące fanów futbolu wyszły na ulice, by uczcić pamięć wielkiego Diego Maradony. Wielu z nich zastanawia się, kiedy odbędzie się pogrzeb Diego Maradony. W pałacu prezydenckim w Argentynie, gdzie wystawiona została trumna, kibice żegnają "Boskiego Diego". Miliony, które wyznawały religię Maradony, chciałyby być świadkami ostatniej drogi piłkarza. Uroczystość ma mieć charakter państwowy. Kiedy pogrzeb Diego Maradony?

Kiedy pogrzeb Diego Maradony? Data pogrzebu Maradony

Diego Maradona (†60) szalał nie tylko na boisku. Uzależniony od kokainy i alkoholu Argentyńczyk wywoływał kolejne skandale, zaliczając dopingowe wpadki i lądując w klinikach po dramatycznych zapaściach, w czasie których był bliski śmierci. Osierocił co najmniej ósemkę dzieci, z czego szóstka to owoce jego zdrad i romansów. Jako gwiazdor Napoli zaprzyjaźnił się z lokalną mafią. Już wtedy na niekończących się imprezach – jak sam potem opowiadał – wciągał ogromne ilości kokainy. Kontrole dopingowe przechodził dzięki pomocy kolegów z drużyny, którzy dostarczali mu próbki moczu. W czasie MŚ 1994 już mu się nie udało wszystkich oszukać. Złapany na stosowaniu efedryny, wyleciał z hukiem z turnieju.

Burzliwe było też jego życie prywatne. Maradona w 1984 r. poślubił wieloletnią narzeczoną Claudię Villafanez, z którą miał dwie córki. Liczne zdrady i dzieci z nieprawego łoża doprowadziły do rozwodu, a potem były skandale z kolejnymi kochankami (oskarżenia o pobicie) oraz sytuacje, gdy nieślubne dzieci, owoce jego romansów, pozywały go o alimenty. W sumie Maradona potwierdził ojcostwo ósemki z nich, w tym tajemniczej trójki dzieci urodzonych na Kubie, spłodzonych przez gwiazdora w latach 2000–2005, gdy leczył się tam z uzależnienia od kokainy. – Jeszcze trzy i będzie miał piłkarską jedenastkę – kpiła ze słynnego ojca ślubna córka Maradony Giannina.

Diego Maradona zmarł w wieku 60 lat w środę 25 listopada na atak serca. Niestety, wiele wskazuje na to, że jego śmierci można było zapobiec. - Jest niewytłumaczalne, że przez 12 godzin nikt z personelu przeznaczony do tego nie zwracał na niego uwagi ani nie sprawdzał stanu jego zdrowia. Karetka dotarła po ponad pół godziny, co było kryminalnym idiotyzmem - oburza się cytowany przez Reutersa prawnik Maradony, Matias Morla. Zaapelował on o doprowadzenie do śledztwa w tej sprawie.

Trumnę z ciałem wielkiego Diego Maradony wystawiono w Pałacu Prezydenckim w Argentynie. W uroczystościach pożegnalnych już pierwszego dnia brały dziesiątki tysięcy ludzi. Z pewnością liczne grono pojawi się także na głównych uroczystościach pogrzebowych. Te będą miały charakter państwowy.

Kiedy pogrzeb Diego Maradony?

W pogrzebie legendarnego piłkarza Diego Maradony wezmą z pewnością najbliżsi byłego piłkarza, a także najważniejsze osobistości z Argentyny. Pogrzeb Diego Maradony będzie miał miejsce w czwartek. Medialne doniesienia są jednak sprzeczne. Jedni twierdzą, że już w ten czwartek, 26 listopada. Inne media donoszą o pierwszym czwartku grudnia, 3.12.2020.

Nie żyje Diego Maradona. Miał 60 lat. Zobacz jego 10 najlepszych bramek
Najnowsze