Piłkarz Interu Diego Godin uderza we władze włoskiej ligi. "Narażali nas do ostatnich chwil"

2020-03-29 22:42 MF
Diego Godin, Inter Mediolan
Autor: EMILIO ANDREOLI/AFP/East News Diego Godin, Inter Mediolan

9 marca władze włoskiej Serie A podjęły decyzję o zawieszeniu rozgrywek w związku z pandemią koronawirusa. Zdaniem wielu obserwatorów, zdecydowano się na to zbyt późno. Mocny głos w tej sprawie zabrał obrońca Interu Mediolan Diego Godin, który nie przebierał w słowach: - Narażali nas do ostatnich chwil! - powiedział piłkarz.

Jeszcze 8 marca odbyło się hitowe starcie Juventusu Turyn z Interem Mediolan (2:0), które wcześniej zostało przełożone. Wielu pukało się w głowę, dlaczego władze ligi nie zawieszają rozgrywek, wszak wówczas we Włoszech było już ponad 7 tysięcy wykrytych przypadków zakażenia COVID-19, a śmierć z powodu wirusa poniosło 366 ludzi. Dzień później władze Serie A poszły po rozum do głowy i zawiesiły rozgrywki.

Piłkarze Interu UCIEKAJĄ z Mediolanu! Boją się KORONAWIRUSA

Sprawę skomentował teraz Diego Godin, który nie owijał w bawełnę: - Narażali nas do ostatnich chwil, aż w końcu sytuacja wymknęła się spod kontroli - powiedział urugwajski piłkarz w rozmowie z ESPN.

- Trenowaliśmy dopóki u jednego z piłkarzy Juventusu nie wykryto koronawirusa (chodziło o Daniele Ruganiego - red.) i cały zespół musiał poddać się przymusowej kwarantannie. Dopiero wtedy rozgrywki zostały wstrzymane - tłumaczy Godin.

Według najnowszych danych, do tej pory we Włoszech wykryto ponad 97 tysięcy przypadków zakażenia koronawirusem. Śmierć poniosło niemal 11 tysięcy osób.

Najnowsze