Piłkarze Interu UCIEKAJĄ z Mediolanu! Boją się KORONAWIRUSA

2020-03-24 8:07 MD
Drużyna Interu przed meczem ze Slavią
Autor: East News Drużyna Interu przed meczem ze Slavią

Zakończyła się 14-dniowa kwarantanna, której po meczu z Juventusem rozegranym w niedzielę, 8 marca, została poddana cała drużyna Interu Mediolan. Niektórzy piłkarze podjęli zatem decyzję o natychmiastowym opuszczeniu Włoch i powrocie do swoich rodzinnych domów. W gronie tym znajdują się wielkie gwiazdy "Nerazzurrich", w tym także piłkarze spoza Europy.

Lombardia oraz jej stolica, Mediolan, dotychczas znane były z samych wspaniałości - perfekcyjnego jedzenia, ekstrawaganckiej mody i otwartości ludzi. Niestety, od kilku dni w kontekście tego regionu świata mówi się tylko w kontekście "europejskiego epicentrum" pandemii koronawirusa. Codziennie na północy Włoch z powodu zakażenia się umiera po kilkaset osób. Nic więc dziwnego, że wszyscy zdrowi obywatele muszą przebywać w swoich domach i mogą opuszczać je tylko w stanie wyższej konieczności.

Robert Lewandowski straci FORTUNĘ! Wszystko przez swój SZLACHETNY GEST

Piłkarze Interu dodatkowo zostali zobligowani do kwarantanny po tym, jak 8 marca rozegrali wyjazdowy mecz z Juventusem, w kadrze meczowej którego znalazł się Daniele Rugani. U Włocha kilka dni później wykryto koronawirusa. Dwutygodniowy proces izolacji dobiegł już końca i nie wszyscy gracze mediolańskiego zespołu postanowili pozostać na miejscu, przyglądając się rozwojowi wydarzeń z perspektywy swoich domów w Mediolanie.

Jak informuje portal calciomercato.com, decyzję o powrocie do Ameryki Południowej podjęli dwaj Urugwajczycy - Diego Godin oraz Matias Vecino. W Zagrzebiu zaś zamierza pojawić się chorwacki pomocnik Interu, Marcelo Brozović.

Póki co Serie A jest zawieszona i wydaje się, że najwcześniej do maja nic w tym względzie nie ulegnie zmianie. A co potem? Trudno powiedzieć. Gdyby bowiem zawodnicy chcieli wrócić szybko, to po wylądowaniu we Włoszech znów znaleźliby się w 14-dniowej kwarantannie.

Kamil Glik dotknięty skutkami pandemii koronawirusa. Straci duże pieniądze

Zobacz także:

Najnowsze