Robert Lewandowski straci FORTUNĘ! Wszystko przez swój SZLACHETNY GEST

2020-03-24 7:49 MD
Robert Lewandowski, Bayern Monachium
Autor: AP Robert Lewandowski

Niemiecki dziennik "Bild" informuje o niezwykle szlachetnym geście, na który zdecydowali się wszyscy pracownicy oraz dyrektorzy Bayernu Monachium. W najbliższym czasie mają oni zarabiać o 20% mniej niż gwarantują to im podpisane kontrakty, aby klub w dobie kryzysu był w stanie wypłacać sto procent wynagrodzeń wszystkim pozostałym pracownikom!

O tym, że świat piłki nożnej będzie miał spory problem od strony ekonomicznej, stało się jasne w zasadzie od razu jak tylko na świecie wybuchła pandemia koronawirusa. Wstrzymane rozgrywki, brak meczów, a co za tym idzie przychodów z dni meczowych, ponadto wiele innych obostrzeń, z którymi musiały zmierzyć się kluby - to nie mogło przejść niezauważalne dla budżetów. I w istocie, większość ekip już planuje, jak poradzić sobie z gigantycznym kryzysem.

Piękny przykład solidarności płynie z Niemiec. Jak informuje dziennikarz "Bilda", Christian Falk, a więc źródło bardzo poważane za naszą zachodnią granicą, wszyscy piłkarze oraz szefowie Bayernu Monachium podjęli decyzję o obniżeniu swoich wynagrodzeń o 20%. Dzięki temu klub zachowa płynność finansową i będzie mógł normalnie płacić wielu innym pracownikom, których zatrudnia.

Temat ten w ogromnej mierze dotyczy oczywiście największej gwiazdy i najlepiej opłacanego gracza Bawarczyków - Roberta Lewandowskiego. Polak inkasuje obecnie 15 milionów euro rocznie z tytułu gry w monachijskich barwach (około 1,7 mln euro miesięcznie), a więc po obniżce byłoby to o 3 miliony euro mniej.

Nie tylko w Bayernie piłkarze postanowili w ten sposób wyciągnąć pomocną dłoń do swych klubów. Na podobny gest zdecydowali się już wcześniej w Werderze Brema, Schalke 04 Gelsenkirchen, Bayerze Leverkusen czy Borussii Moenchengladbach. To pokazuje, że futbol na najwyższym poziomie w Niemczech jest w stanie się zjednoczyć w obliczu kryzysu i spróbować uporać się z nim wspólnymi siłami.

Zobacz także:

Najnowsze