Piotr Zieliński

Autor: LaPresse/Associated Press/East News Piotr Zieliński cieszy się z gola

Piotr Zieliński z GOLEM i ASYSTĄ! Napoli wygrało 6:0 [WIDEO]

2020-09-27 20:13

Piotr Zieliński i jego SSC Napoli rozegrali popisową partię w niedzielnym meczu 2. kolejki Serie A z Genoą. Wygrali 6:0! Reprezentant Polski należał do głównych aktorów tego widowiska, strzelając gola i dorzucając do tego asystę. W jaki sposób to zrobił? Zobaczcie wideo!

Piłkarze SSC Napoli i Genoa CFC rozpoczęli sezon Serie A od zwycięstw, odpowiednio z Parmą i Crotone. Faworytem niedzielnego spotkania byli gospodarze, jednak mało kto spodziewał się takiej demolki.

Kamil Glik niczym Zenek Martyniuk! WIDEO z Polakiem stało się prawdziwym hitem

Neapolitańczycy otworzyli wynik w 10. minucie. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło. Druga część spotkania rozpoczęła się jednak od trafienia Piotra Zielińskiego! Jedenaście minut później Polak zaliczył asystę przy bramce Driesa Mertensa. Przewaga gospodarzy rosła z minuty na minutę, co zaowocowało kolejnymi trafieniami. Ich autorami byli Hirving Lozano, Elif Elmas i Matteo Politano.

Mariusz Stępiński zmienia klub. Jest już tylko o krok od wypożyczenia

Jeśli chodzi o pozostałych Polaków, to żaden z nich nie znalazł się w kadrze meczowej. Arkadiusz Milik (SSC Napoli) nie mieści się w planach trenera Gennaro Gattuso, natomiast Filip Jagiełło (Genoa CFC) dochodzi do zdrowia po kontuzji.

SSC Napoli - Genoa CFC 6:0 (1:0)

Bramki: Hirving Lozano 10, 65, Piotr Zieliński 46, Dries Mertens 57, Elif Elmas 69, Matteo Politano 72

QUIZ. Piotr Zieliński bez tajemnic. Co wiemy o gwieździe Napoli i polskiej kadry?