Piątek mógł mieć debiut marzeń

Autor: AP Piątek mógł mieć debiut marzeń

Co za mecz Krzysztofa Piątka! Przegonił legendy Milanu, w pojedynkę wyeliminował Napoli

2019-01-29 19:55

Na ten mecz czekała cała piłkarska Polska. Na legendarnym stadionie San Siro stanęli naprzeciw siebie dwaj najdrożsi piłkarze w historii polskiego futbolu. W barwach Milanu zadebiutował Krzysztof Piątek , który właśnie przeszedł z Genoi za 35 mln euro. „Piona” pobił rekord Arkadiusza Milika, który kosztował Napoli 32 miliony. Obaj są w czołówce strzelców Serie A. W ligowym meczu żaden z nich nie trafił do siatki. Mecz zakończył się remisem 0:0. Na szczęście, dziś fani włoskiej piłki dostali dużo lepsze spotkanie niż w piątek.

Wielka w tym zasługa... Piątka! Polak wybiegł po raz pierwszy od pierwszej minuty w meczu Rossonerich i po pół godziny gry miał na swoim koncie dublet! Pierwsze trafienie zanotował już w jedenastej minucie, dzięki czemu udało mu się pobić wielkie legendy. Szybciej dla Milanu strzelali jedynie Georege Weah i Mario Balotelli.

Piątek jest więc lepszym od takich zawodników jak Andrij Szewczenko czy Marco van Basten. Na boisku radził sobie znakomicie – zarabiał faule i żółte kartki dla przeciwników, momentami świetnie wracał pomóc w rozegraniu na własną połowę. Czego chcieć więcej?

Momentami kibicom mogło być szkoda Arkadiusza Milika i Piotra Zielińskiego, ale Napoli było dziś po prostu dużo słabsze i bezradne. Milan w drugiej połowie skupiał się już przede wszystkim na obronie dobrego wyniku. Największe zagrożenie Donnarummie przynosiły stałe fragmenty gry – zwłaszcza kąśliwe wkrętki posyłane z rogów przez Ghoulama.

Nie ma żadnych wątpliwości, że Milan po prostu zasłużył dziś na to zwycięstwo i uczciwie awansuje do półfinału Pucharu Włoch. Tam czeka teraz na rozstrzygnięcie rywalizacji Lazio Rzym z Interem. Istnieje spora szansa na derby Mediolanu w półfinale Coppa Italia.

AC Milan - SSC Napoli 2:0 (2:0)