Arkadiusz Reca

Autor: Cyfrasport Arkadiusz Reca w barwach reprezentacji Polski

Pupil Brzęczka to akrobata! Premierowy gol i efektowne salto Polaka [WIDEO]

2020-12-14 12:51

Na taki moment Arkadiusz Reca (25 l.) czekał bardzo długo. To jego trzeci sezon w lidze włoskiej, ale dopiero teraz reprezentant Polski mógł zaprezentować efektowną cieszynkę. Pupil selekcjonera polskiej kadry Jerzego Brzęczka strzelił premierowego gola w Serie A, a po nim pokazał, że jest także świetnym akrobatą. Wykonał efektowne salto!

Do Włoch polski obrońca przeniół się przed dwoma laty. W pierwszym sezonie był piłkarzem Atalanty Bergamo. Poprzedni spędził już w SPAL, z którym spadł do Serie B. W tym klubie regularnie grał, na co akurat nie miał szans w ekipie z Bergamo. Przed obecną edycją został ponownie wypożyczony. Tym razem do Crotone. W beniaminku Serie A Arkadiusz Reca jest kluczowym zawodnikiem: wystąpił w 10 meczach na 11 możliwych. Teraz błysnął w wygranym 4:1 spotkaniu z Spezią. Trzeba docenić, że zrobił to z przytupem i wielką klasą. Na początku drugiej połowy idealnie wystartował do podania Salvatore Moliny. Polak uprzedził rywali i wbiegł na pole karne z lewej strony. Jednak nie strzelał od razu, lecz przełożył sobie piłkę na prawą nogę i dopiero oddał precyzyjny strzał w lewy rób bramki Ivana Provedela. Włoski golkiper był bez szans przy tym perfekcyjnym uderzeniu naszego rodaka, który po chwili dał kolejny popis. Pokazał swoją cieszynkę, którą demonstrował podczas występów w Wiśle Płock: wykonał efektowne salto!

Kapitalny start byłego asa Ekstraklasy w Indiach. Igor Angulo oczarował Hindusów [WIDEO]

Reca się cieszy z gola i - UWAGA! - z pierwszego zwyciestwa Crotone w tym sezonie! Klub Polaka przerwał koszmarną serię 10 spotkań bez wygranej. W tej chwili ekipa reprezentanta Polski to najsłabszy zespół w Serie A. W 12. kolejce (15.12) przed beniaminkiem wyjazd do Udinese.

Nemanja Nikolić po losowaniu eliminacji MŚ 2022: Cieszę się, że zagramy z Polską!