Reprezentanci Polski będą mieli nowego trenera! Zna go doskonale inny kadrowicz

2019-12-10 12:09 KG
Gennaro Gattuso
Autor: eastnews Gennaro Gattuso

Gdy Carlo Ancelotti zostawał trenerem drużyny z Neapolu, kibice głęboko wierzyli, że przyszedł dla ich klubu dobry czas i Azurri włączą się do walki o mistrzostwo kraju. Niestety misja Carletto nie przebiega tak jak oczekiwano. Klub jest tylko tłem w ligowym zmaganiach i włodarze postanowili zwolnić szkoleniowca.

Carlo Ancelotti objał szatnię Napoli w lipcu 2018 roku zastępując na stanowisku Mauricio Sarriego. Oczekiwania były ogromne. Były szkoleniowiec min. Realu Madryt i Bayernu Monachium miał wprowadzić drużynę na wyższy poziom. Oprócz sukcesów na krajowym podwórku Azzuri mieli stać się poważnym graczem na europejskich boiskach. Niestety ten pomysł nie zadziałał. Siódme miejsce w tabeli i 17 punktów starty do lidera Serie A to wynik, który nie spełnia oczekiwań kibiców i działaczy. Decyzja została podjęta. Włoch zostanie zwolniony i nie pomoże mu nawet awans do kolejnej fazy Ligi Mistrzów, który już w środę mogą uzyskać jego podopieczni. Co więcej, znany jest również jego następca!

Włodarze od dłuższego czasu zastanawiali się nad takim posunięciem. Klub nadal zawodził w Serie A i niewiele wskazywało na poprawę wyników. W końcu decyzja została podjęta. Jak informuje "Tuttosport", Aurelio De Laurentiis doszedł do porozumienia z Gennaro Gattuso. To właśnie były szkoleniowiec AC Milan ma objąć szatnię Azzuri a decyzja ma zostać ogłoszona po środowym meczu Ligi Mistrzów z KRC Genk. Według "Sky Sport Italia" 41-latek ustalił już wszystkie szczegóły umowy, która ma obowiązywać do czerwca 2021 roku. Wydaje się, że Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński będą mieli nowego trenera. Jego bardzo dobrze zna Krzysztof Piątek. To właśnie za jego kadencji Polak trafił do Milanu.

Najnowsze