Trener narzeka na Ronaldo. "Wszystko musi się kręcić wokół niego"

2020-01-20 21:30 KG
Cristiano Ronaldo, Juventus
Autor: East News Cristiano Ronaldo

Cristiano Ronaldo poruszył cały piłkarski świat gdy opuścił Real Madryt i przeniósł się do Juventusu Turyn w 2018 roku. Portugalczyk od samego początku pobytu we Włoszech nie zachwyca. Jego liczby nie robią już takiego wrażenia jak wcześniej. Włoskie media grzmiały, że sam CR7 żałuje przenosin do Turynu. W jednym z ostatnich wywiadów o relacjach z piłkarzem wypowiedział się jego trener Mauricio Sarri.

Cristiano Ronaldo już niedługo skończy 35 lat. Portugalczyk nadal świetnie się prowadzi i jest jednym z nielicznych piłkarzy, którzy w tym wieku są w ścisłej światowej czołówce. Po transferze do Juventusu w 2018 roku, Ronaldo nadal trzyma dobry poziom, lecz nie zachwyca już tak miało to miejsce w stolicy Hiszpanii. Pierwszego hat-tricka w barwach włoskiej drużyny zdobył dopiero 6 stycznia 2019 roku.

Ostatnia przerwa świąteczna musiała dobrze wpłynąć na 34- latka, ponieważ początek roku ma wyjątkowo udany. W trzech meczach Serie A zdobył sześć bramek i w końcu jest prawdziwym bohaterem Juventusu. Odkąd trenerem mistrza Włoch został Mauricio Sarri, mówiło się o małym konflikcie pomiędzy szkoleniowcem a Portugalczykiem. Zdarzało się, że Sarri zdecydował się ściągnąć z boiska napastnika, co ewidentnie się gwiazdorowi nie podobało.

- Czasem stwarza problem, bo wszystko musi się kręcić wokół niego. Później jednak rozwiązuje sto problemów. Ronaldo jest mistrzem - w takich słowach wypowiedział się o swoim podopiecznym Mauricio Sarri. CR7 znany jest z wielu swoich kaprysów i wymagań. W ostatnim czasie, nie zawodzi jednak na boisku. W obecnym sezonie z 16 bramkami na koncie zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji strzelców. Ustępuje tylko fenomenalnemu Ciro Immobile, który już 23 razy trafiał do siatki rywali.