Autor: AP Wojciech Szczęsny ZASZOKOWAŁ w bramce. Ta interwencja przejdzie do historii [WIDEO]

2019-12-08 9:07

Wojciech Szczęsny zdaniem wielu kibiców we Włoszech jest najbardziej niedocenianym golkiperem na świecie. Reprezentant Polski wyrobił sobie na Półwyspie Apenińskim dobrą renomę i robi co może, by pochlebne opinie podtrzymywać. W spotkaniu 15. kolejki Serie A popisał się interwencją, która przejdzie do historii ligi włoskiej. Najpierw golkiper wybronił rzut karny do bólu skutecznego Ciro Immobile, by za chwilę poradzić sobie jeszcze z dobitką!

Była 79. minuta meczu Lazio Rzym - Juventus Turyn, gdy Wojciech Szczęsny stanął przed ogromnym wyzwaniem. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Ciro Immobile. Napastnik rzymian w bieżącej kampanii jest liderem klasyfikacji strzelców Serie A z 17 trafieniami na koncie i zdobywał już bramki w znacznie trudniejszych sytuacjach niż rzut karny. Polski bramkarz doskonale zdawał sobie sprawę, że jeśli rywal trafi i podwyższy prowadzenie gospodarzy na 3:1, to "Stara Dama" może pożegnać się z marzeniami o choćby remisie w stolicy. Gwizdek, rozbieg, strzał i... fantastyczna parada Szczęsnego! Ale nie jedna! Po tym jak golkiper Juve odbił piłkę po rzucie karnym, nadeszła mocna dobitka. Wojciech Szczęsny szybko jednak się zebrał i z tą próbą także sobie poradził!

Bohaterka postawa reprezentanta naszego kraju na niewiele się zdała. W sobotę Juventus miał ogromne problemy. Mimo, że w 25. minucie na prowadzenie ekipę ze stolicy Piemontu wyprowadził Cristiano Ronaldo, to nie udało się osiągnąć korzystnego rezultatu w Rzymie. Jeszcze przed przerwą wyrównał Luiz Felipe. Na nieco ponad kwadrans przed upływem regulaminowego czasu gry prowadzenie Lazio dał Sergej Milinković-Savić, a w doliczonym czasie wynik na 3:1 ustalił Felipe Caicedo.

Po piętnastu kolejkach Juventus Turyn zajmuje drugie miejsce w tabeli Serie A i ma na koncie trzydzieści sześć punktów. Do prowadzącego Interu Mediolan "Stara Dama" traci dwa "oczka". Lazio Rzym plasuje się na trzeciej lokacie z dorobkiem trzydziestu trzech punktów.

Lazio Rzym - Juventus Turyn 3:1 (1:1)
Bramki: Luiz Felipe 45, Sergej Milinković-Savić 74, Felipe Caicedo 90 - Cristiano Ronaldo 25

Żółte kartki: Alberto, Lazzari, Lucas Leiva, Caicedo - Pjanić, Dybala, Szczęsny

Czerwona kartka: Cuadrado (69., za faul)

Lazio: Strakosha - Luiz Felipe, Acerbi, Radu - Lazzari, Milinković-Savić (90. Caicedo), Lucas Leiva, Alberto (76. Parolo), Lulić - Immobile (85. Cataldi), Correa

Juventus: Szczęsny - Cuadrado, Bonucci, De Ligt, Alex Sandro - Bentacur (40. Can), Pjanić, Matuidi - Bernardeschi (71. Danilo) - Dybala (79. Higuain), Ronaldo